Hlavní navigace

Evropské burzy by dnes měly jít do ztrát, po vzoru těch amerických

6. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Investoři dnes budou sledovat především zasedání ECB. Americké akcie včera pokračovaly v poklesu, index S&P se propadl na měsíční minimum.

 Hlavní události

Unipetrol vyhlásil tendr na prodej odstavené linky na výrobu močoviny

Orco prodalo projekt U Hranic společnosti Skanska Reality

Evropské burzy by dnes měly otevřít do ztrát

Ve 12h bude oznámen vývoj německých průmyslových objednávek a ve 14:30 pak počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Investoři budou také sledovat výsledek zasedání vedení ECB, změna základní sazby se neočekává.

Svá kvartální čísla dnes zveřejnily rakouské ocelárny Voestalpine (zisk mírně pod konsensem podle agentury Bloomberg)

Analytici Société Générale zvýšili cílovou cenu pro akcie britské banky Lloyds o 16 % na 74 GBp

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera pokračovaly v poklesu a S&P 500 se propadl až na měsíční minimum. Slabá makrodata a spekulace o omezení stimulů ze strany Fedu přispěly k oslabení všech hlavních sektorových indexů na čele s bankami a těžebními společnostmi. General Motors odepsaly necelá 3 % poté, co americká vláda oznámila prodej dalších akcií společnosti.

Také na asijských trzích převažují prodávající a kromě amerických dat a spekulací se projevují také domácí faktory, jako nečekaný pokles australské obchodní bilance. Japonský Topix je proti pětiletému maximu dosaženému před dvěma týdny slabší o 16 %.

Unipetrol

Unipetrol včera vyhlásil tendr na prodej své linky na výrobu močoviny, kterou odstavil na konci loňského roku. Nabídky na technologii s kapacitou 600 t/den mohou zájemci podávat po tři týdny.

Společnost také pro agenturu Bloomberg uvedla, že záplavy nemají dopad na její kralupskou rafinérii, která byla již dříve odstavena z technických důvodů. Unipetrol zároveň neočekává, zaplavení rafinérie. Evakuovaní obyvatelé Kralup se včera vrátili domů.

Zprávy by neměly mít dopad na cenu akcií společnosti, která se v posledních dvou letech přes výrazné odpisy a propad ziskovosti takřka nezměnila.

legislativni_zmeny_21

Orco Property Group

Skanska Reality oznámila, že od Orca odkoupila rezidenční projekt U Hranic v Praze 10. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Projekt na 139 bytů má platné územní rozhodnutí a bude stát na pozemku o velikosti 7 180 m2.

Zpráva by neměla mít dopad na cenu akcií společnosti. Očekáváme, že Orco uvede podrobnosti ve své srpnové pololetní zprávě.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).