Hlavní navigace

Evropské akcie v poklidném obchodování mírně rostou

27. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Západoevropské akciové indexy vstoupily do nového týdne mírným růstem, když se daří většině sektorů kromě defenzivní farmacie a potravinářských firem.

Západoevropské akciové indexy vstoupily do nového týdne mírným růstem, když se daří většině sektorů kromě defenzivní farmacie a potravinářských firem. Mezi nejúspěšnější naopak patří technologické akcie nebo automobilky. Z jednotlivých titulů rostou např. akcie francouzské mediální společnosti Vivendi (+2,5 %) po zvýšení nabídky na prodej jejího podílu v Maroc Telecom ze strany katarských investorů. Na amerických burzách se dnes kvůli státnímu svátku neobchoduje a zavřené jsou i britské trhy, což dnes výrazně snižuje obchodní aktivitu.

Pražská burza v souladu s vývojem ostatních evropských trhů také posiluje. Index PX zatím roste o 0,7 %, za čímž stojí hlavně zisky největší české firmy ČEZ (+1,5 %). V černých číslech je ale i většina ostatních titulů, mírně v tuto chvíli oslabují pouze akcie TMR a Unipetrolu. Z dalších titulů stojí za zmínku růst CME téměř o 5 % (za tím stojí jejich páteční posílení na americkém trhu Nasdaq) a akcie Fortuny, které zřejmě opět vylepší své letošní maximum. Absence mnoha zahraničních obchodníků dnes na pražské burze podle očekávání způsobila silně podprůměrný objem obchodů.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).