Hlavní navigace

Evropské akcie v poklidném obchodování mírně rostou

Josef Němý

Západoevropské akciové indexy vstoupily do nového týdne mírným růstem, když se daří většině sektorů kromě defenzivní farmacie a potravinářských firem.

Doba čtení: 1 minuta

Západoevropské akciové indexy vstoupily do nového týdne mírným růstem, když se daří většině sektorů kromě defenzivní farmacie a potravinářských firem. Mezi nejúspěšnější naopak patří technologické akcie nebo automobilky. Z jednotlivých titulů rostou např. akcie francouzské mediální společnosti Vivendi (+2,5 %) po zvýšení nabídky na prodej jejího podílu v Maroc Telecom ze strany katarských investorů. Na amerických burzách se dnes kvůli státnímu svátku neobchoduje a zavřené jsou i britské trhy, což dnes výrazně snižuje obchodní aktivitu.

Pražská burza v souladu s vývojem ostatních evropských trhů také posiluje. Index PX zatím roste o 0,7 %, za čímž stojí hlavně zisky největší české firmy ČEZ (+1,5 %). V černých číslech je ale i většina ostatních titulů, mírně v tuto chvíli oslabují pouze akcie TMR a Unipetrolu. Z dalších titulů stojí za zmínku růst CME téměř o 5 % (za tím stojí jejich páteční posílení na americkém trhu Nasdaq) a akcie Fortuny, které zřejmě opět vylepší své letošní maximum. Absence mnoha zahraničních obchodníků dnes na pražské burze podle očekávání způsobila silně podprůměrný objem obchodů.

Našli jste v článku chybu?