Hlavní navigace

Evropa klesá po zámořských datech, PX mírně posiluje díky bankám

Miroslav Adamkovič

Evropské burzy dnes navázaly na poklesy minulých dnů. Investoři tak reagovali zejména na zprávy ze zámoří. Pražský trh na rozdíl od Evropy mírně posílil.

Doba čtení: 1 minuta

Evropské burzy dnes otevřely poblíž včerejšího závěru, ale odpoledne opět navázaly na poklesy minulých dnů. Investoři tak reagovali na zprávy ze zámoří, a to zejména nečekaný pokles průmyslové výroby v říjnu. K nervozitě přispívá také dnešní jednání prezidenta Obamy s opozičními republikány. Pesimismus postihl takřka všechny sektory, přičemž největší ztráty vidíme u finančních titulů a telekomů. V opatrném zisku zůstávají naopak indexy technologií a cestovního ruchu. Prodej části podílu největšího akcionáře poslal do hlubokých ztrát akcie italského výrobce domácích spotřebičů De Longhi. Henkel po výsledcích odepisuje přes 4 %. Po snížení cílové ceny našimi kolegy ze Société Générale prodloužily svůj pokles po výsledcích akcie ropné servisní společnosti SBM Offshore.

Pražský trh na rozdíl od v Evropě převládajícího pesimismu mírně posílil, a největší podíl na tom měly bankovní tituly, přičemž akcie KB byly se ziskem necelých tří procent premiantem dnešní seance. Ostatní tituly ztrácely většinou do jednoho procenta, výjimkou bylo Orco s více než 2% oslabením a Fortuna, jejíž akcie zlevnily o 1,2 %.ČEZ prohloubil své čtyřměsíční minimum a CME pak opět přepsala historicky nejnižší závěr.

Našli jste v článku chybu?