Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

xls
xls (neregistrovaný) ---.revip7.asianet.co.th
3. 11. 2016 6:05 Nový

Naprostá blbost

celé vlákno

Koukám, že autor má naprostý problém s logikou. Europlatby bez poplatku tam, kde to člověk zaplatí vysokým paušálem za účet, to je opravdu terno.

poplatek
poplatek (neregistrovaný) 82.113.61.---
3. 11. 2016 7:49 Nový

Re: Naprostá blbost

celé vlákno

A proto je lepší být třeba u ČS, RB apod. kde za byť jedinou europlatbu dám 2x tolik co je celý ten paušál u Airbanky.. Co se třeba zamyslet nad tím že jsou lidi co těch plateb potřebují poslat 20 za měsíc?

fremantle aura:10

Re: Naprostá blbost

celé vlákno

Měl bych k tomu výhrady jen, pokud by tam byl použitý termín "zdarma", ale souhlasím, je nutno posuzovat více kriterií - a to je konkrétně u těch účtů, které nabízí odchozí europlatby "bez poplatku" hodně velký problém - "zdarma" totiž nejsou ani náhodou (a to žádná z uvedených bank) - ono i v případě, že někdo dosáhne na vedení bez poplatku u Expobank CZ u nejvyššího tarifu (Expo Global - tedy objem depozit v bance přesahující 750 tisíc Kč), tak dostane s těmi parametry jen účet v korunách, u něhož je odchozí SEPA platba "bez poplatku", a nepochybně pak nelze mluvit o ni jako "zdarma", když je na přepočet kurzu použitý kurz dle kurzovního lístku banky se šíleným spreadem více než 4 %. To samé platí i pro účet Zuno Plus, Air Bank ač má u Velkého tarifu paušální sazbu 100 Kč, tak z toho vychází ještě poměrně slušne, jelikož součástí je i eurový účet, takže opět jednooký mezi slepými. Přirozeně je nutno mít určitý objem plateb v měsíci, aby se to vyplatilo řešit.

Já se nedávno setkal s požadavkem, aby odchozí SEPA platba byla odeslána z "českého" účtu, tedy IBAN s prefixem CZ..., tak jsem zalovil v paměti, který z účtů bych mohl použít - mám sice RB, ale v případě, že tam nemám právě dostatek eur, tak v jednom měsíci si je tam můžu poslat, ale už je nepošlu dále, protože jen první SEPA platba v měsíci je zdarma. Tak jsem se jedno dopoledne stavil v Expobank CZ a sjednal si Spořicí účet v EUR, který obsahuje zvýhodněný režim cizoměnových plateb (platí to i pro účet v USD, ovšem jen pro instrukce SHA, takže je pořád nutno uvažovat poplatky korespondenčních bank, u SEPA plateb aspoň tento problém odpadá) - první příchozí CM platba v měsíci je bez poplatku a současně první platba v kalendářním čtvrtletí je rovněž bez poplatku. Týž den jsem si vložil v hotovosti eura, zbytek si poslal ze slovenského eurového účtu a druhý den odesílal... Je to hodně omezené na ty 4 odchozí platby za rok, ale pro mé použití mi to zatím stačí. A to se tento účet do článku ani nedostal (ale chybí tam toho více - původní tarify Citibank nyní pod RB - Citigold/eKonto Exclusive jsou nějak zbastlené mezi účty s vysokými platbami za odchozí europlatby, ale chybí v přehledu pro příchozí platby, kde jsou bez poplatku), ale co už, co si člověk nenastuduje sám v sazebnících bank, to stejně nikdo za něj neudělá.

Rob
Rob (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
3. 11. 2016 14:50 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
3. 1. 2017 13:48 redakčně smazáno, důvod: Nepovolená reklama.
Já
(neregistrovaný) ---.miramo.cz
3. 11. 2016 15:08 Nový

Re: Ty ceny jsou masakr

celé vlákno

Docela pěkný pokus o reklamu. Ale jinak jo, občas přes vás taky něco posílám.

Rob
Rob (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
7. 11. 2016 9:50 Nový

Re: Ty ceny jsou masakr

celé vlákno

Taky me to prekvapilo, kdyz jsem si to po sobe precetl, jak moc to pripomina reklamu.
Ale o reklamu jit nemelo, jen jsem popsal sve zkusenosti. Vlastne je fajn, ze neco funguje tak dobre, ze popis zkusenosti vypada jako reklama...

xstudo
xstudo (neregistrovaný) 62.209.230.---
4. 11. 2016 18:48 Nový

Re: Ty ceny jsou masakr

celé vlákno

Je to pekny portal, jen je skoda ze to nefunguje i naopak. Tedy poslat penize z meho euro uctu nekomu na jeho cz ucet.

b*d
b*d (neregistrovaný) 178.19.220.---
6. 12. 2016 9:54 Nový

Re: Ty ceny jsou masakr

celé vlákno

Tech sluzeb je vic, z EUR na CZK ucet posilam pres transferwise.com
Meni za stred a maji poplatek nula nula nic.
Tyhle sluzby vytvorili takovy tlak, ze ted moje nemecka banka vyplati i cizi sek zdarma (ucet mam zdarma)