Hlavní navigace

Euro vůči dolaru ve čtvrtek oslabovalo

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americký dolar si ve čtvrtek připisoval proti euru zisky, když se kurz USD/EUR posunul z ranních úrovní okolo 1,3650 USD/EUR až na dnešních ranních 1,3540.

Americký HDP se v posledním čtvrtletí loňského roku zvýšil o 3,2 % mezikvartálně (bez anualizace o 0,8 %), což trhy nijak nepřekvapilo. Mírně horší však byly údaje z trhu nemovitostí. Z eurozóny jsme se dočkali německé inflace, která v lednu oproti očekávání klesla z 1,4 % y/y na 1,3 %.

Účto_tip_změny21

V Německu sice deflační tendence nepozorujeme, to je spíše problém jižních zemí. Nicméně nízká německá inflace je pro trhy signálem, že ECB by měla pro stabilitu eurozóny konat více. Očekávání na další uvolnění měnové politiky ECB a na druhou stranu zpřísnění Fedem by mělo pomáhat dolaru proti euru i v nadcházejících měsících.

Dnes budou z tohoto pohledu zveřejněna další zajímavá čísla o inflaci za celou EMU, která by v lednu měla mírně vzrůst z 0,8 % y/y na 0,9 %. Vzhledem k německému překvapení lze ovšem očekávat nižší číslo. Z USA se dočkáme údajů o osobní spotřebě a příjmech za prosinec (čeká se růst o 0,2 % meziměsíčně) a také bude zveřejněn PMI z Chicaga a finální údaj o spotřebitelské důvěře University of Michigan.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).