Hlavní navigace

Euro proti dolaru na úvod týdne prakticky beze změn

11. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kurz společné evropské měny včera proti dolaru setrval prakticky beze změn poblíž svého dvouletého maxima 1,387 USD/EUR. Během pondělního obchodování jsme se z hlavních trhů dočkali jen mála kurzotvorných událostí.

Makroekonomické údaje byly zveřejněny jen v Evropě, kde jsme se dočkali statistiky průmyslové aktivity z Francie, Španělska a Itálie. Zatímco ve Francii a Španělsku údaje zaostaly za tržním očekáváním, španělským průmyslníkům se na začátku roku dařilo. Pro zhodnocení výkonnosti průmyslu v celé eurozóně si budeme muset počkat do zítřka, kdy vyjde agregovaná lednová statistika průmyslové produkce v EMU (trh očekává nárůst o 0,5 % m/m, když solidní příspěvek pravděpodobně zaznamenal německý průmysl, který v lednu vzrostl o 0,8 % m/m).

Klidné obchodování by mohlo pokračovat i během dnešního dne, když se opět dočkáme jen mála makroekonomických indikátorů. Už dnes ráno byla zveřejněna statistika obchodní bilance v Německu, která příjemně překvapila solidním růstem exportů a především importů. Mezi další dnešní údaje bude patřit zpřesněný odhad italského HDP za Q4 13, který podle původních údajů vzrostl o 0,1 % q/q. Víceméně druhořadých dat se dočkáme ještě v USA, kde se bude jednat o důvěru malých podniků v americkou ekonomiku za únor (očekává se mírný pokles), pro trhy by však tyto indikátory neměly představovat podstatnější impuls.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).