Hlavní navigace

Euro proti dolaru na úvod týdne prakticky beze změn

Marek Dřímal

Kurz společné evropské měny včera proti dolaru setrval prakticky beze změn poblíž svého dvouletého maxima 1,387 USD/EUR. Během pondělního obchodování jsme se z hlavních trhů dočkali jen mála kurzotvorných událostí.

Makroekonomické údaje byly zveřejněny jen v Evropě, kde jsme se dočkali statistiky průmyslové aktivity z Francie, Španělska a Itálie. Zatímco ve Francii a Španělsku údaje zaostaly za tržním očekáváním, španělským průmyslníkům se na začátku roku dařilo. Pro zhodnocení výkonnosti průmyslu v celé eurozóně si budeme muset počkat do zítřka, kdy vyjde agregovaná lednová statistika průmyslové produkce v EMU (trh očekává nárůst o 0,5 % m/m, když solidní příspěvek pravděpodobně zaznamenal německý průmysl, který v lednu vzrostl o 0,8 % m/m).

Klidné obchodování by mohlo pokračovat i během dnešního dne, když se opět dočkáme jen mála makroekonomických indikátorů. Už dnes ráno byla zveřejněna statistika obchodní bilance v Německu, která příjemně překvapila solidním růstem exportů a především importů. Mezi další dnešní údaje bude patřit zpřesněný odhad italského HDP za Q4 13, který podle původních údajů vzrostl o 0,1 % q/q. Víceméně druhořadých dat se dočkáme ještě v USA, kde se bude jednat o důvěru malých podniků v americkou ekonomiku za únor (očekává se mírný pokles), pro trhy by však tyto indikátory neměly představovat podstatnější impuls.

Našli jste v článku chybu?