Hlavní navigace

Názor k článku Era/Poštovní spořitelna mění od září poplatky. Za co si připlatíte? od ViR - Era & pošta je zatím bohužel (nepočítáme-li poněkud...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2016 17:11

    ViR

    Era & pošta je zatím bohužel (nepočítáme-li poněkud pofidérní cashback někde v COOPu), jedna z asi dvou možností, jak se dostat k hotovosti aspoň v části malých obcí kolem půl tisíce obyvatel, kde nejsou ani bankomaty ani pobočky bank. (Tou druhou variantou je Air bank & Sazka.) Což je důvod, proč má naše "babi" Era osobní účet a já Era Online účet, neb v takové vesnici mám chalupu, na níž se zdržujeme více než zřídka (babi tak půl roku v kuse).

    Takže když to vezmu reálně, cena 35 Kč výběru hotovosti na poště (kartou) se nyní nemění, případné zadání příkazu na poště (kartou) 10 Kč také ne, a to ostatní jsme v posledních deseti letech nepotřebovali :-).

    Mohla by asi někdy nastat situace, že by bylo potřeba rychle vložit na poště na účet peníze (nebylo by dost na nějakou splátku, na poplatky a pod...). Takže pokud by taková potřeba nastala, babi to bude mít za 10 Kč místo za 8 Kč, a já za 10 Kč místo za 50 Kč. Zdražení o 2 Kč u vyjímečně využívané služby nám žíly nerve, a to zlevnění u Online účtu mírně potěší v tom smyslu, že člověk nebude řešit nějaké bezhotovostní převody odjinud, ale prostě za desetikačku ty peníze na účet vloží.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).