Hlavní navigace

End of May and still go inside…

Michaela Lojínová

Do amerických smíšených fondů (nakupujících akcie i dluhopisy) proudí rekordní objemy peněz. Od ledna do dubna přiteklo 35,2 mld USD, což je nejvíce v historii za tyto 4 měsíce.

Doba čtení: 1 minuta

To je důkazem nekončícího optimismu na kapitálových trzích, který může pokračovat další měsíce, ať se nám to může zdát jakkoliv neuvěřitelné. Domnívám se, že co budou setrvávat vládní podpory ekonomiky (jakože americký program QE3 bude setrvávat do okamžiku, kdy se viditelně nezlepší pracovní trh v USA, a to může být záležitost dlouhodobá), bude burza růst. Tento růst je také podpořen lepšími hospodářskými výsledky světových firem za 1. kvartál, zvýšeným objemem zpětných odkupů akcií velkých společností a stabilními makrodaty za USA i Evropu.

Například dnes v 15 hodin přišel z USA údaj ohledně cen nemovitostí, který byl lepší oproti předchozímu údaji. V 16 hodin byla spotřebitelská důvěra na úrovni 76,2 vs. očekávání 71,2. Tím se jen potvrzuje celkový optimismus v USA, o kterém jsem psala výše…

Kolem 16. hodiny můžeme z burzy vyčíst tyto hodnoty: S&P500 1.670 bodů (+1,2 %),  DAX 8.500 bodů (+ 1,4 %), ropa WTI 95,55 USD/barel (+ 1,5 %), zlato 1.383 USD/unci (- 0,8 %), EUR/USD 1,29 (-0,08%).

Našli jste v článku chybu?