Hlavní navigace

Názor k článku Dva pracovní poměry nejsou výjimkou od LK - Pokud ve frontě na místo stojí zástup ochotných...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 11. 2006 12:01

  LK (neregistrovaný)
  Pokud ve frontě na místo stojí zástup ochotných dělat za ještě menší peníz a za horších podmínek, tak asi těžko můžete vyjednávat, že chcete mzdu místo deseti litrů třicet.

  Vidíte, kdybyste se jen trochu zamyslel, tak z té věty, co jste napsal a co jsem vám tu okopíroval, jednoznačně uvidíte, že vaše práce prostě větší hodnotu než to, co za to dostáváte, nemá. Chápu, že to naštve, být looser, ale je to prostě tak. Proč by vám nějakej podnikatel měl dávat víc, když tu samou práci mu někdo udělá za míň? Taky si koupíte 3x tak drahou televizi jen proto, abyste dal někomu vydělat nebo se snažíte kupovat s optimálním poměrem cena/výkon? Proč by to měl podnikatel dělat jinak? To je přesně to, co mi na primitivních lidech vadí. Když něco dělají oni (snaha nakoupit co nejvýhodněji), je to OK, když to samé udělá někdo jiný (např. podnikatel, který nakupuje pracovní sílu na trhu práce), je to vykořisťovatelskej hajzl.
  Nakrásně jste mi vysvětlil, proč jste jinde nedostal místo za 30 tisíc a teď mi ještě řekněte, proč jste si tedy neotevřel živnost a nemáte měsíčně milion. Na otevření živnosti nepotřebujete ani známosti ani být vlezdoprdelka, stačí vám 1000Kč (dneska možná 2000) na živnostenský list. Jaké důvody, proč to nejde, budete hledat tentokrát?
  Mimochodem, já jsem si své místo našel sám, bez známostí a bez lezení do řiti. Miliony měsíčně samozřejmě neberu, ale špatně si nežiju.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).