Hlavní navigace

Názor k článku Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel od Nikola - Pracuji v domově pro seniory...ano máme tam spouty...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 1. 2018 12:06

    Nikola (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

    Pracuji v domově pro seniory...ano máme tam spouty těch nad 80 i nad 90 let, ale co z toho když většinu těchto lidí trápí demence, spousta je jich roky upoutána na lůžku a do slova čekají až je to klepne... přežívají den za dnem, většinou bez chuti do života. Těch co jsou soběstační a mají ještě chut do života je tam jen pár a jsou to lidé těsně nad 70 let věku. Jak mile se přehoupne 80, celkový stav jde u většiny rapidně dolů a po 90 roku už ani nemluvě, jen vyjímky se dokáží u nás v DS o sebe základně postarat a ještě mít ze života radost..

    Ono je to v podstatě logické, makat do 65, pak si pár let ,,užívat " důchodu ( pokud to zdravotní a finanční stav dovolí a jelikož minimálně zdravotní to nedovolí a spousta peněz z důchodu se vrazí za léky, další samostatná kapitola...) a pak se ubytovat ( ovšem pokud se sežene místo) v DS a více méně celý důchod + případný příspěvěk na péči dát opět státu... Co víc si přát ..

    At si panstvo raději udělá statistiku, kolik let v důchodu průměrně člověk stráví v aktivní kondici.. Opotřebovanost těla se zastavit nedá a podle toho at stanovují věk pro odchod do důchodu..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).