Hlavní navigace

Názor k článku Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel od * - Tohle je jen hra o vaše peníze ze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 1. 2018 10:09

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Tohle je jen hra o vaše peníze ze strany komerčních penzijních fondů. Prostřednictvím strachu se s vámi pokouší manipulovat. Ve skutečnosti se o žádný problém nejedná, není žádný skutečný důvod proč držet lidi v práci tak dlouho.
  Také je něco zcela jiného "doba dožití" a schopnost vykonávat práci. S dnešní technikou a medikamenty můžete člověka držet na hadičkách mnoho let. Ale práci nebude schopen vykonávat (leda jako zdroj elektřiny v Matrixu.)

  Kontrolní otázky:
  - Jaká je dlouhodobě nezaměstnanost?
  - V kolika letech lidé průměrně nastupují do práce?
  - Jaká je umělá zaměstnanost?

  Takže kdyby šlo skutečně do tuhého, tak jestliže je 3% nezaměstnanetlných lidí, stále tu zbývá 7% rezerva. Co přineslo prodloužení školní docházky za základní škole z 8-mi na 9 let? Naprosto nic (úroveň naopak v mezinárodních srovnáních klesá). Takže kdyby bylo potřeba, lze zkrátit školní docházku na na mnoho pozic přestat vyžadovat nesmyslné VŠ a jiné kvalifikace (beztak dnes polovina VŠ jsou zcela zbytné kočičárny. Také by bylo možno velmi snížit administrativní povinnosti. Jen s těmito opatřeními se lze bez problému dostat na úroveň odchodů jako v roce 1989.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).