Hlavní navigace

Názory k článku Důchodci na podporu nedosáhnou, studenti řeší placení pojištění

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 6. 2009 5:46

  anonymní
  Na můj mail k místnímu pracovnímu úřadu čekám marně odpověď.


  Proč si tam nedojde osobně?
 • 30. 6. 2009 10:25

  Neuvedu, měl bych problém (neregistrovaný)
  Důchodce, citovaný v článku, je na omylu. Jako důchodce je vyhledávanou a především LEVNOU pracovní silou. Stačí podepsat dohodu o provedení práce. Co na tom, že je měsíčně na 10 hodin a on odpracuje třeba 180? Z jeho dohody se neplatí sociální a zdravotní - obojí platí stát, jde přece o důchodce, kterému se už důchod zvyšovat nebude - takže zaměstnavatel mu o něco přidá a zbytek si nechá. Co na tom, že je to podvod jako hrom? Vždyť to stejně nikdo nekontroluje!! (a já se osobně divím, že v zaměstnáních, kde se pracuje na hodiny, třeba u hlídacích služeb, tohle prochází. Jeden by čekal, že v době krize a vysoké nezaměstnanosti budou zaměstnáváni především lidé v produktivním věku, leč opak je pravdou).
 • 30. 6. 2009 11:17

  Patrik Chrz
  No, konkrétně u těch hlídacích služeb - kdo jiný by tam za ty prachy šel dělat? Fakt, je, že někdy jsou to teda existence, vůbec se divím, že si firmy takové hlídací služby najímají. Značnou část krádeží v obchodech mají na svědomí právě tito hlídači.
 • 1. 7. 2009 8:00

  anonymní
  Budete se divit, já tuhle v Lidlu objevil známého, Ing. před důchodem, jak tam hlídá. Chvíli jsem se s ním dal do řeči, říkal, že neví, jak to vydrží stát a chodit 13 hodin v kuse, že v tomhle věku ho už nikdo jiný nezaměstná. Ano, pokud nemáte známosti ... práce se sice dost, ale takové, co nikdo nechce dělat (ať už pro přemrštěné nároky na znalosti, vzdělání, pracovní podmínky nebo odměňování. Jen se těším, až dnešní mladí blbí ambiciozní dospějí také do předdůchodového věku a jak s nimi bude systém zacházet, to se budou divit, že se k nim někdo chová tak, jako se oni kdysi chovali k jiným.
  Dalšího známého jsem objevil v jiném obchodě. Dříve se živil instalatéřinou, ale nejsou zakázky. Přitom všude "odborníci" trvdí, že řemeslníci nestíhají a je jich málo. Možná v Praze, kde se staví, ale na venkově? Další, zedník, dělá v jedné automontovně. proč asi? Zedničinu dělá jako melouch po práci, ale prý by ho v dnešní konkurenci VŠ Ukáček neuživila. Další známý zedník jezdil před důchodem náklaďákem, prý se tolik nenadře a peníze má větší.
  Chce možná zvednout zadek od počítače a jít se podívat do reality, jak to chodí tam dole.
 • 1. 7. 2009 9:05

  V (neregistrovaný)
  Tak schopný řemeslník se uživí i na vesnici. A neschopný se neuživí ani v Praze. Je to tak správné. Kdo nic neumí, měl by být na tom hůře než ten šikovný.
 • 1. 7. 2009 12:02

  anonymní
  Když je stejné řemeslo na vesnici nebo menším městě zastoupeno ve více lidech, tak ti všichni se stejným řemeslem neuživí, na to vemte jed. Navíc na vesnici se dělá hodně ze známostí /tzn. bez faktury/, tzn., že řemeslník nemá pro finančák, sociálku či zdrav. pojišťovnu co vykázat.
 • 1. 7. 2009 12:44

  V (neregistrovaný)
  No tak se uživí jen ten dobrý a pokud je tam další dobrý, tak třeba odejde někam, kde se uživí. Vy se furt na něco vymlouváte, ale skutek utek.
 • 1. 7. 2009 9:33

  Patrik Chrz
  Jen se těším, až dnešní mladí blbí ambiciozní dospějí také do předdůchodového věku a jak s nimi bude systém zacházet, to se budou divit, že se k nim někdo chová tak, jako se oni kdysi chovali k jiným.
  Pokud budou alespoň trochu chytří, tak v předdůchodovém věku budou mít vytvořené dostatečné rezervy na to, aby nebyli nuceni vzít jakoukoliv práci za jakýchkoliv podmínek.
  Chce možná zvednout zadek od počítače a jít se podívat do reality, jak to chodí tam dole.
  Náhodou mě to čeká, z důvodu reorganizace mám k 31.8. výpověď. Nu což, takovej je život, ale že bych nesehnal práci se nebojím.
 • 2. 7. 2009 23:03

  Jarmila (neregistrovaný)
  Rezervy? Kde a z čeho chcete mít rezervy? Musíte bydlet - náklady. Máte dítě (děti) - náklady. Děti živíte 20 let a hned po maturitě je taky nemáte. Pak máte problémy s prací, protože nemusíte mít hlídací babičku a školky jsme v rámci optimalizace radši zrušili, hlavně že jsme komunisty kritizovali, že na místa ve školkách byly pořadníky. Takže díky dětem máte hůře placenou práci. Pak už vám potencionální zaměstnavatel řekne, že jste starý a málo flexibilní. To má pravdu, ale vy to dítě nemůžete zavřít přes víkend do pokoje, nasypat mu granule a do dalšího lavoru kočkolit, jinak máte na krku sociálku. S financováním potomků končíte někdy kolem 50-55, pak honem honem alespoň našetřit trochu na důchod, taky byt už po těch létech potřebuje opravu... a rezervy jsou v .... síti.
  Nechci si stěžovat, je mi 50+, dítě už naštěstí skončilo školy, takže teď hlavně dosplácet úvěr na bydlení a pak to ve zdraví doklepat do důchodu a následně si ho užít. Ale rezervy, tak ty byste u nás teď nenašel ani v pravé poledne.
 • 3. 7. 2009 8:35

  Patrik Chrz
  Reagoval jsem na příspěvek, že dnešní "mladí blbí ambiciozní" budou mít v důchodovém věku potíže sehnat zaměstnání. Já MBA nemám, dokonce jsem vylítl i z VŠE (a to kvůli němčině, která mě dneska živí), ale vytvářet rezervy skutečně nemám problém, s trochou uskrovnění bych mohl bez zaměstnání žít i několik let, ale to v plánu rozhodně nemám (doma bych se unudil k smrti), takže samozřejmě už teď sháním jiné zaměstnání (ovšem také nemíním vzít cokoliv za každou cenu).
  Je to otázka priorit, vy jste si vytvořila rezervy ve formě dětí, tak pokud jste je dobře vychovala, měly by ony v případě problémů podporovat vás.
 • 3. 7. 2009 10:37

  Jarmila (neregistrovaný)
  S dětmi je to problém. Bohužel podpora bezproblémově funguje pouze jedním směrem, a to k dětem. Rodič bezplatně vychová dítě, to zase svoje děti. Pokud dítě zatížíte tím, že bude vychovávat svoje děti a bude mít na starosti ještě rodiče, je někde něco špatně. A jsme zase u důchodového systému: stát si stále bere a stále frcá zdroje na důchody jinam. Jedna parta politiků si půjčí, druhá zvedne daně, ale výsledek je stejný: málo peněz zůstane v ruce lidem. Výsledek: děti se nerodí, protože jsou pro rodinu takový zásek, že si je nemůže dovolit. Tak si místo dětí pořídí psa, ale spíše kočku, protože vlastnictví kočky je oproti vlastnictví psa bezproblémové (tedy bez poplatků, povinných očkování, i procházky jsou jednodušší než u psa, kočka se prostě pohybuje volně po okolí). Co se bude dít, až počet dětí za pár let rapidně klesne (protože dnešní vyšší vlna porodnosti jsou děti o 5-10 let odložené)? A vezměte jed na to, že klesne! Podpoříme barevné spoluobčany, protože ti mají porodnost vysokou? Pozveme Vietnamce, kteří ji mají také vysokou? Co pak? Ale hlavní je otázka: budou nás tito lidé v našem důchodu živit? A co dělají nezaměstnaní? Proč jich stále živíme tolik? Co dělají např. vězni? Víte, kolik peněz stát nacpe do jednoho vězně? Zdroje jsou, ale stát nemá snahu, aby je získal. Proč by to ale dělal, když je nejjednodušší zdanit a potrestat ty pitomce, co ještě pracují?
 • 3. 7. 2009 11:24

  Patrik Chrz
  A řešení?
  Podpory? To podpoříme právě ty lidi, kteří se živí rozením dětí!
  To, že je nízká porodnost, protože "není možné si dovolit dítě" je do značné míry kec (stačí se podívat na jakoukoliv demografickou studii, první dítě nemá smysl podporovat vůbec, u druhého je účinnost podpory minimální, znatelná je až u třetího a čtvrtého dítěte - otázka je, chceme podporovat 3 a 4 dětné rodiny?) a spíše pohodlnost. Spoustu lidí vydá za psa / kočku víc peněz, než by dali za dítě (stačí se podívat, jak kvete obchod s chovatelskými potřebami), za operaci u veterináře vysolí i desítky tisíc, ale zajídá se jim dát 30 Kč poplatek u doktora za dítě.
  Naopak, porodnost se zvyšující se životní úrovní KLESÁ - a to jak u celých států tak v jednotlivých sociálních vrstvách. Kolik milionářů má 4, 5, 6 nebo více dětí? Ono totiž jde do určité míry o tzv. "negativní referenční skupinu". Pokud někde jde rodina s více dětmi, tak si spoustu lidí pomyslí (a někteří z nich řeknou i nahlas) no jo, ti určitě nemakaj, ty živej děti. A není tak divu, že se nechtějí k této sociální skupině zařadit.

  Jinak si rodiče mají vychovat svoje děti tak, aby jim v případě nouze pomohly, to je naprosto samozřejmé!
 • 3. 7. 2009 14:10

  Jarmila (neregistrovaný)
  Je vidět, že děti nemáte. To je hodně velká řehole a záhul hned od narození. Takže: dvě sedačky do auta možná dáte, tři už jen do některého. S malými dětmi je omezena hlavně žena. Poraďte, jak si má vytvářet rezervy na dobu, kdy by třeba byla bez práce, když tu práci právě kvůli dětem ani nesežene? Školku pro dítě sehnat nemusíte, do školy vám ho vzít musí. Pokud chodí dítko do školy a nepotřebuje k dopravě hromadnou dopravu, tak to ještě jde. Pokud ale bydlíte mimo Prahu a dítko vám ve věku 15+ denně dojíždí nějakých 30 km nebo bydlí na internátě, nedej bože když v tomto věku máte ty děti dvě, tak vysolíte měsíčně jen 3.500,- za 1 dítě za dojíždění a ubytování na internátě a to jste to dítě ještě neobléknul. Můžete klidně vykládat, že si má dítě přivydělat a makat po večerech. To může, ale brigády jsou odr. 1989 sehnatelné ve velmi omezené míře (to byly i předtím) a především jsou velice špatně placené. Co je cílem? Aby děti makaly načerno a vedle školy už od nějakých 10-12 let? Práce jim neuškodí, o to nejde, ale nedokazujeme tím jaksi, že jsme ve svrabu, že rodiče nedokážou děti svoje uživit a připravit do života? Vážený, já jsem proti podporám, ty křiví trh a přirozené vztahy, ale taky jsem proti přílišnému zdanění a blbým zásahům státu do kdečeho. Ono 200,- Kč tzv. podpory měsíčně na dítě je krom toho doslova směšné, dítě stojí víc. Velké náklady tam jsou totiž nejen na dítě samotné, ale na větší byt, větší auto, oblečení (po 1/2 roce k ničemu), k tomu máte platit učebnice (pokud to odmítnete, jste pasován na socku), školné... To, že mladí lidé posunují děti do vyššího věku, není jen kvůli lákadlům dovolených, to je hlavně kvůli tomu, že dítě a rodina je závazek, ne pobavení na jeden večer, to je bohužel tvrdá práce na nějakých 20 let. Tvrdá práce, a nijak není ohodnocená. Proč by to ti lidé proboha dělali? A když se jim do toho ještě na každém kroku montuje stát, tak se já osobně divím, jak moc se těch děti tady ještě rodí. To není o tom, že se "řadíte do sociální skupiny nepřizpůsobivých", to je o tom, že rozumný člověk si přece nebude dobrovolně přidělávat starosti. Na co by to dělal? Co by z toho měl? (i když připouštím, že existují lidi, co je velká rodina a péče o ni těší. Jsou ale v menšině).

  Stát má vytvářet podmínky pro rozumný život. To ale nedělá, háže svoje povinnosti čím dál víc na lidi, ale jeho provoz stojí čím dál víc. Pokud teda celý život makám a platím státu na důchod, proč pak tento stát hledá obezičky, jak mi pokud možno dát co nejméně, přičemž flákač nakonec dostane skoro totéž, jenže mně stát řekne, že já mám majetek, flákač nemá nic, tudíž on dostane stejný důchod a k tomu podporu, protože on je chudáček (a já blbec). To není o tom, že dítě si mám vychovat tak, aby mi v případě nouze pomohlo, to je o tom, že u nás máme hromadu ouřadů, kteří se živí falešnou solidaritou a jejím narovnánám by přišli o práci. Pak se divíme, že tu začne dělat pořádek nějaká fašistická strana a že jí lidi fandí.
 • 8. 7. 2009 7:59

  Jsem demokrat, ale léčím (neregistrovaný)
  Moje řeč. když dojdete do důchodového věku, tak zjistíte, že:
  1. Ten, kdo děti neměl, má vyšší důchod. Nemusel se na děti ohlížet, mohl bez problémů cestovat za prací, nemusel se ohlížet na manželku ani na děti, neměl s dětmi žádné výdaje a mohl si na důchod vydělat.
  2. Vy jste sice investovat do dětí, ale ty teď mají svoje rodiny a na vás už jim tolik času nezbývá.
  3. Stát vám řekne, že se o vás ty děti mají postarat. Ten, kdo děti neměl, se stará sám o sebe nebo si péči zaplatí, má z čeho.

  Z toho plyne: na co děti? Abych byl za práci chudý? To snad ne??
 • 12. 8. 2011 14:53

  Evík (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pana Chrze bych ráda poznala, vlastně radši né. Není to člověk, který se dívá kolem sebe, dívá se jen na sebe. S paní Jarmilou souhlasím a taky s "demokratem...". Uběhlo hodně času od příspěvků, proto posílám všem jen pozdrav a "nebojte, bude ještě pro nás pracující, bez kterých by vládnoucí vrstva pomřela hlady, ještě hůř. To už poznají i ti vládnoucí - ale ti už teď mají v polštářích dost z našich daní".

 • 9. 3. 2013 13:24

  CHZFT (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To je tím, že někteří mnozí pejskaři dávají přednost uslintaným hovnočuchacím čoklům před cizími, nebo i vlastními vnoučaty.

 • 8. 7. 2009 11:34

  Vašek (neregistrovaný)
  K tomu živení dětí. Mým rodičům bylo 42 a 44, když jsem definitivně odešel z bytu a začal pracovat - hned po škole bez praxe jsem našel práci na Mostecku, a to bez známosti. Na Mostecku, jak jistě víte, je druhá největší nezaměstnanost. Přesto jak já, tak bratr jsme hned po skončení střední školy našli práci a jsme rodičům z krku.
  Chápu, že vytvořit rozumnou rezervu po dvou stovkách měsíčně asi není reálné, a že mnoho lidí nemá možnost spořit větší částku, ale spíš je to o snaze.
 • 30. 6. 2009 19:16

  Luboš (neregistrovaný)
  Ten důchodce pocítil západní konkurenci kdy ? Vždyť už 20 roků je kapitalismus a on by měl mít půjčku už splacenou. Je to jeho chyba, moc se zadlužoval.
 • 9. 3. 2013 13:42

  Homo Sapiens (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tady si někdo naivně myslí, že mu podnikání bude vždycky vynášet, a ono to tak vždy nemusí být, že pane kapitalisto? Oni totiž zaměstnanci se zdravým rozumem nebudou pracovat tam, kde z nich dělají otroky a platí jim méně, než nějakým UK. Pokud vím, tak se jmenujeme Česká republika, a nikoliv Azyl republiky Ukrajina, je tomu tak, ne? Tak se pak nedivte. V Praze bydlím už hodně dlouhou dobu a naše rodina tu sídlí 200 let. Tudíž se můžu klidně označit za Pražana. Ovšem lidé, kteří tu pracují, rozhodně z mnoha procent vůbec Pražané nejsou. Chovají se sprostě, nemluví česky, vydávají se za místní, ovšem co tu dělají, když současně na Prahu tak nadávají .... Pak má Pražan problém sehnat práci sehnat tam, kde se narodil, protože vezmou nějakého vidláka z Galošova, zaplatí mu méně, A Pražáka pošlou do prdele. Pražák ovšem není magor, takže do nějaké moravské Prdele nepojede, protože tam je práce vzácný diamant, a na Ukrajinu už vůbec ne. Chápete to??? Měj se báječně, pane kapitalisto, a až nebudeš mít peníze ani z těch tvých Úkáček, zamysli se nad tím, koho jsi zaměstnával ... dobře ti tak. Nemáš být svině.

 • 9. 3. 2013 13:46

  Hovnocuc (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Třeba pánovi ujel autobuspeanedT

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).