Hlavní navigace

Názor k článku Dolaroví milionáři v Česku: do čeho investují? od thr - Byl bych opatrný i s těmi 100% "zločinců"...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 6. 2014 13:15

    thr

    Byl bych opatrný i s těmi 100% "zločinců" mezi miliardáři... Když se na to podíváte bez předsudků, tak zjistíte, že většina těch, kteří chtěli jet dlouhodobě ve velkém po "pochybné linii" už před nějakou dobou krachla či dokonce sedí nebo je alespoň stíhána (ne vždy v ČR, viz Kožený, který má primární problémy se zcela jinými státy).

    Do pozice "dlouhodobých miliardářů" se dostali téměř výhradně jen ti, kteří možná provedli nějaké pochybné kroky při svém rozjezdu, ale z "mafiánských metod" se dokázali přeorientovat na normální podnikání.

    No a s druhou půlkou vašeho příspěvku souhlasím na 100% - pokud uvažujeme opravdu jen dolarové milionáře, tedy lidi s majetkem nad cca 20 mil. CZK, tak tam se najde spousta lidí, kteří jsou poctiví i při velmi přísném hodnocení, tohle nebylo nijak nemožné dokázat. Čistě naokraj řečeno - v článku se odhaduje, že lidí s disponibilním majetkem nad 20M je v ČR 20000, docela by mě ale zajímalo, kolik se u nás lidí s celkovým majetkem (tedy i se započtením užívaných nemovitostí) nad 20M. Odhaduji, že to docela poskočí...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).