Hlavní navigace

Dolar těží z nárůstu rizikové averze

Miroslav Frayer

V průběhu včerejší seance nebyly zveřejněny žádné makroekonomické indikátory, které by podstatnějším způsobem ovlivnily dění na finančních trzích.

Doba čtení: 1 minuta

Americký dolar vůči euru včera zpevnil až téměř k hranici 1,33 v souvislosti s obavou ohledně problémů v Sýrii.

Dnešek by měl být z pohledu ekonomických dat zajímavější. Ve Spojených státech bude  zveřejněn zpřesněný odhad HDP za druhý kvartál, který by se měl zvýšit o 2,3 % q/q (anualizovaně). Zároveň se dočkáme nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které by měly nepatrně klesnout. Z Evropy pak budou nejzajímavější údaje o německé nezaměstnanosti a spotřebitelských cenách.

Trhy budou nicméně vyčkávat na možný vojenský útok v Sýrii. To bude zřejmě také hlavní motor vývoje na finančních trzích.

Velké ztráty dnes utrpěl polský zlotý

Včerejšek byl chudý na nové regionální zprávy a nebyl zveřejněn ani žádný makroekonomický indikátor. Středoevropské trhy tak sledovaly dění na globálních trzích. Ty jsou nyní pod velkým tlakem kvůli možným vojenským útokům na Sýrii.

dan_z_prijmu

Nejhlubší  ztráty si tak ze včerejšího obchodování odnáší polský zlotý, který vůči euru oslabil o devět desetin procenta. Maďarský forint pak ztratil necelé čtvrt procento. Vítězem se tak stala česká koruna, která víceméně stagnovala poblíž hranice 25,70. Včerejší obchody s kurzem CZK/EUR proběhly na mezibankovním trhu v rámci osmi haléřů. Nejlevněji se včera euro prodávalo za 25,65 korun.

Česká swapová křivka včera nepatrně vzrostla. Růst byl patrný především na jejím krátkém konci. Dluhopisy včera zůstaly prakticky beze změny. 

Našli jste v článku chybu?