Hlavní navigace

Dolar je po makrodatech jako na houpačce

5. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské trhy dnes po včerejším projevu prezidenta atlantského Fedu Dennise Lockharta otevřely v pozitivní náladě.

Ten oznámil, že by musely přijít výrazně negativní makrodata, aby na zářijovém zasedání centrální banky hlasoval proti zvýšení sazeb, což mělo za následek další pokles eurodolaru a naopak růst evropských akcií. Spolu s dobrými korporátními výsledky a růstem ceny ropy, která podpořila akcie těžařských společností, tento mix dobrých zpráv způsobil, že se dnes v Evropě na většině trhů obchoduje se zisky výrazně převyšujícími jedno procento. 

Americký dolar po zmíněném proslovu výrazně posílil a trhy čekaly na dnešní důležitá makrodata z trhu práce, která přišla ve 14:15. V tuto hodinu bylo zveřejněno, o kolik se v červenci změnil počet pracovních míst v soukromém sektoru. Za červenec došlo k růstu o 185 tisíc, přičemž se čekal nárůst o 215 tisíc pracovních míst. Na tuto negativní zprávu paradoxně akciové trhy v USA reagovaly růstem, neboť se zvýšila pravděpodobnost, že sazby v USA zůstanou po zářijovém zasedání Fedu beze změny. Americký dolar reagoval výraznějším oslabením. Jenže už v 16:00 bylo zveřejněno ISM ve službách, které zase překvapilo pozitivně (60 bodů vůči trhem očekávaným 56,2 bodům) a situace se znovu obrátila. O co dolar v 14:15 přišel, to v 16:00 získal zpět.

Z korporátních výsledků dnes stojí za zmínku zejména akcie Société Générale, které po skvělých výsledcích za dnešní obchodní den připisují 8,9 % a její akcie se obchodují za cenu 48,6 EUR.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).