Hlavní navigace

Dnešní valná hromada ČEZ by měla schválit návrh dividendy ve výši 40 Kč na akcii.

27. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes se koná valná hromada ČEZ, která by měla schválit návrh představenstva firmy na dividendu 40 Kč na akcii. Na trzích se ještě donedávna spekulovalo o tom, že na valné hromadě by mohla být odhlasována o něco vyšší dividenda,

Hlavní události

Dnešní valná hromada ČEZ by měla schválit návrh dividendy ve výši 40 Kč na akcii.

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným růstem.

Z makroekonomických čísel dnes bude zveřejněn např. indikátor důvěry v ekonomiku eurozóny, který by se měl nepatrně zlepšit. Růst se čeká také od indikátoru spotřebitelské důvěry michiganské univerzity za červen.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera nepatrně klesly poté, co indikátor soukromé spotřeby v USA rostl pomaleji, než se čekalo. Negativně se projevil i komentář člena Fedu J. Bullarda, podle nějž by k prvnímu zvýšení úrokových sazeb mohlo dojít již v prvním čtvrtletí roku 2015. V reakci na oznámenou akvizici naopak posílily akcie hliníkárny Alcoa (+2,7 %), zatímco energetické společnosti Nabors k dokonce 6% růstu pomohl prodej divize firmě C&J Energy.

Noční obchodování na většině asijských trhů bylo ve znamení poklesu. Japonské indexy sráželo posílení jenu; mezi hlavní poražené patřily akcie technologické společnosti Oracle Corp. Japan (-5 %) v reakci na předpověď provozního zisku pod očekáváním trhu. Jihokorejský index Kospi pak stahovaly dolů akcie Samsungu (-1,1 %).

ČEZ

legislativni_zmeny_21

Dnes se koná valná hromada ČEZ, která by měla schválit návrh představenstva firmy na dividendu 40 Kč na akcii. Na trzích se ještě donedávna spekulovalo o tom, že na valné hromadě by mohla být odhlasována o něco vyšší dividenda, ČEZ však tento týden potvrdil, že firma v potřebné lhůtě neobdržela k hlasování o dividendě od ministerstva financí žádný protinávrh.

Spekulovalo se také o tom, že by valná hromada mohla rozhodnout i o změnách v managementu ČEZ, podle zpráv z tisku v poslední době se ale zdají být zásadní změny (např. na postu generálního ředitele) spíše nepravděpodobné.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).