Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Dlužíš svým dětem výživné? Tak přijdeš o řidičák od Marci - Dobrý den, souhlasím s tímto opatřením. Znám pár lidí,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 3. 2019 20:02

  Marci (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Dobrý den,
  souhlasím s tímto opatřením. Znám pár lidí, kteří platit prostě nechtějí a pochybuji, že si nechají vzít řidičák, to raději budou platit. Je hrůza, jak jsou schopni podvádět, než zaplatit vlastním dětem.

 • 18. 3. 2019 22:32

  TVK (neregistrovaný) ---.102.5.85.dynamic.wline.res.cust.swisscom.ch

  Mne se dané téma vůbec netýká, neznám nikoho, kdo to resi, a uz od počátku tohoto nesmyslu jsem proti. Nevím, proč by měly mít souvislost dvě zcela nezávislé věci - alimenty a řidičák.

  Jen to ukazuje zoufalou neschopnost našeho právního státu to právo vymoci metodami obvyklými. Co bude další v řadě? Dotyčným obstaví účty? Zruší platební karty? Nebo zablokují internet, email nebo mobil? To vše má s alimenty naprosto stejnou souvislost jako ten řidičák ...

 • 19. 3. 2019 6:06

  J, Novák

  NO, máte smůlu. Pokud někdo neplatí alimenty, tak to, co vy píšete, že bude následovat, už se běžně využívá, takže neplatičům se obstavují účty, vydávají se exekuce na plat atd. Ale protože mnoho hajzlíků, kteří se vyhýbají placení alimentů, pracuje na černo, tedy za plat z ručky do ručky, účet nemají ze zcela pochopitelných důvodů, tedy proto, aby nemohl být obstaven, majetek ukrývají evidováním na rodiče a pod., tak už si neumím dost dobře představit jinou cestu, než právě odebrání ŘP. Blokace netu, mailu či mobilu je samozřejmě nesmysl, který se rodí v chorých mozcích. Ono to je tak, že na rozdíl od mailu, mobilu či přístupu k netu, řidičský průkaz může být zdrojem příjmů daleko jednodušeji a běžněji v kruzích neplatičů. Takže, pokud je člověku, který neplatí alimenty a vyhýbá se jakémukoliv oficiálnímu příjmu, odebrán ŘP, přičemž on se řízením načerno živí, je to poměrně dobrá motivace k tomu, aby alimenty platit začal. Takže asi tak...
  A ještě něco: Jaká opatření byste si vy představoval, že by stát měl udělat, aby povinní alimenty platili a vy jste neplkal o neschopnosti našeho státu vymoci alimenty obvyklými metodami? Jaké obvyklé metody máte na mysli?

 • 19. 3. 2019 8:52

  czhunter (neregistrovaný) 213.168.188.---

  To je zajímavá myšlenka, ale v principu jde stáhnou na téměř jakýkoliv uložený trest.

  Budete podvádět na daních, odsoudí vás k odnětí svobody.
  Jakkou má souvislost daňový nedoplatek se svobodou pohybu? To jsou také dvě zcela nazávislé věci.
  Odhadem tak v 90 % případů "trest" odebírá zcela jinou svobodu, než tu, ke která souvisí s porušeným právem, v trestním zákoníku prakticky vždy.

 • 19. 3. 2019 15:13

  . (neregistrovaný) 81.0.215.---

  Řidičák lze zabavit jen těm, kdo se tím neživí, ale proti množství dalších je to výhodný donucovací prostředek., žežřko si obstaráte náhradní, což u emailu, mobilu apod. není problém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).