Hlavní navigace

Názory k článku Desetník: Za doporučení vám zaplatíme

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 4. 8. 2009 0:07

  Pavel (neregistrovaný)
  Koukam, ze se zatim nerozvinula diskuze. Takze to zkusim iniciovat. Jako sporici ucet mam ING a mBank s jeho eMax plusem. Kdysi byla moznost penize prevadet, ale ted maji oba 2,5% pred zdanenim. Pro delsi penize mam stavebko Wuestenrot, kde mam 2,2% cisteho, coz je baj vocko ekvivalent 2,53% konta. Ovsem nepocitam zvyhodneni statni podpory. Netvrdim, ze je to jedina idealni kombinace, ale myslim, ze skoro ano. Dohromady na vsech tech kontech nemam ani sto tisic, coz ponekud degraduje diskuzi o urokach do mezi akademickych debat. Ale investovat lze vyhodneji, o tom sporici ucty nejsou.
 • 4. 8. 2009 8:29

  anonymní
  Investovat se musí umět, takže člověk, který to neumí a není ze své iniciativy ochoten se to učit,nebo jen nemá čas, raději vkládá peníze na spořicí účet. I to je fajn, než kdyby se peníze měly válet doma pod peřinou...

  No a s doporučením zatím nemám valnou zkušenost, protože většinou, když něco nezávisle doporučím, moc tomu lidi nevěří, možná ještě u nás panuje trochu nedůvěra a konzervativní chování - než měnit banku, to raději zůstanu ve své, byť by ta jiná byla o něco lepší... škoda no. Myslím, že v dnešní době účtů zadarmo se hodí alespoň vyzkoušet, co mi to dává nebo nedává.
 • 6. 8. 2009 12:26

  asdf (neregistrovaný)
  To byl dříve běžný model prodejců, jak s nějakým klientem uzavřel nějakou smlouvu, snažil se od něho a zadarmo získat doporučení, kontakty na známé, kterým potom mohl ten produkt nabízet dále. Takovým způsobem se okruh klientů prodejce mohl stále rozrůstat a on měl stále komu prodávat a žil si z toho. Nyní koukám, že tento systém už přestává vyhovovat, protože téměř všichni už všechno mají a co nemají, tak to nepotřebují. Tak se to podpořilo nabídkou provizí za doporučení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).