Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Úvěry na poslední chvíli mají zelenou od Jarmila - Proč "musíte vzít zavděk?" Nezlobte se, ale co...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 12. 2008 8:07

    Jarmila (neregistrovaný)
    Proč "musíte vzít zavděk?" Nezlobte se, ale co je to za tak nutnou věc, že ji musím mít hned? Kromě mrazáku nebo lednice snad nic (protože než koupíme nové v případě, že to odejde, tak dojde ke zkáze potravin a vznikne škoda větší než pár korun na úrokách a tyto spotřebiče jaksi předem neavizují, že se potento). Jenže i pak si musím zachovat chladnou hlavu, zakoupit patřičný spotřebič a následně sáhnout do rezerv a momentální krizovou situaci řešit s minimálním negativním dopadem na rozpočet. Koupě nejnovějšího mobilu, plazmy, vánočních dárků a jiných "nezbytností" na šílený úvěr nad 20% p.a. považuju za luxus, který si může dovolit jen ten, kdo má tolik peněz, že neví, co s nimi.
    PS: máme v rodině borce, co 1/2 roku neplatí elektřinu, pak dostanou fakturu v astronomické výši a následně se diví, když je jdou odstřihnout, takže si na splátkový kalendář na elektřinu jdou půjčit od Providentu, poněvadž od banky je to prý drahé, chtějí po nich moc papírů, ale ta paní od Providentů je moc příjemná a posledně dostali dárek, firemní hrneček v hodnotě cca 50,- Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).