Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Desetník: U doktora zaplatíme víc od jezevec - Zdravotní pojištění by se mělo přiblížit skutečnému pojištění...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 5. 2005 12:45

  jezevec (neregistrovaný)
  Zdravotní pojištění by se mělo přiblížit skutečnému pojištění - kdy drobné a banální výdaje (například mackova reforma do 800 korun měsíčně) si člověk platí sám a zdravotní pojistka je nekreje vůbec, velké výdaje (například zlomená ruka) s nějakou spolúčastí třeba na jídlo a prádlo, a běžně nedostupné výdaje (jako třeba infarkt, transplantace a dlouhodobé nemoci) kreje pojistka zcela.
  Dokud se budou miliardy rozšpidlávat za paraleny za osum korun, a doktoři místo léčení budou předepisovat nosní kapky které si každý může koupit sám - bude zdravotnictví jen černá díra na peníze.
 • 2. 5. 2005 20:02

  Daniel Bosák (neregistrovaný)
  Nevím pane jaký je Váš měsíční příjem, ale mohu Vás ujistit, že 800 kč je pro tříčlenou rodinu, kde matka bere 3600 kč rodičák a otec ve fabrice na tři směnny 7500 kč dost absurdní výšše. A to není tak zlé! Znám lidi co nedají dohromady ani polovinu! Ono standard pro průměrnou mzdu 17000 kč definovat lze, ty zazobanější budou vysmátí a ta většina co na to nikdy nedosáhne bude ještě víc ožebračena. Pak se lze jen těžko divit, že druhá nejsilnější strany jsou bohužel komunisté. A "blbá nálada" bude ještě "blbší".
 • 18. 5. 2005 14:53

  centsm (neregistrovaný)
  Nemáte pravdu. Je-li Váš příjem do rodiny jen 7500,- Kč, tak na zdrav. a sociál. pojištění platíte Vy 1188,- Kč a spolu se zaměstnavatelem tyto platby činí 4513,- Kč. Kdyby Vám stát z toho nechal na Vaše soukromé pojištění jen 800,- Kč a zbytek prohospodařil, měl byste na luxusní zdravotní péči i na dobrý důchod. Uvědomte si, že z vybraných prostředků je stát schopen znovu investovat přibližně 50%, zbytek je skutečně prohospodařen a nikdy se do systému nevrátí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).