Hlavní navigace

Názory k článku Desetník: Poplatky si pojistíte, jistotu v Česku nikoliv

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 2. 2008 6:58

  Občan (neregistrovaný)
  Mně se také nelíbí, že musím platit poplatky u lékařů a v nemocnicích. A s..re ně, že pak někteří poslanci v médiích říkají " já nevěděl, že se hlasuje i pro poplatky pro kojence". Když to nevěděli a hlasovali, tak vlastně nedávali v práci (za kterou jsou placeni) pozor a vyrobili zmetek. Já udělat ve své práci chybu tohoto typu, tak letím a šéfová mi to dá k úhradě i s úroky. Jenže zk...vený zákon neopravíš. Takže taky patřím mezi to české stádo, které nadává a platí. A děkuji bohu, že moje dcera šla pracovat do Irska, sehnala si tam práci a už tam zůstala. Nemusí se tak prodírat tímto politickým svinstvem, které tu za poslední rok máme.
 • 18. 2. 2008 9:33

  anonymní
  Poslanici nedávají pozor při hlasování i o jiných zákonech. Jen kdyby se hlasovalo o jejich platech, o chlebíčcích nebo omezení jejich imunity nebo nemocenské, to by byli na koni.
  Jim je vcelku jedno, zda platí i kojenci. Aspoň pak zbyde více na papaláše. Domnívám se, že se s poplatky lidi smíří a nic nebude bránit v zavedení ještě zrůdnějších poplatků. Údajně těch 30 korun poplatků je jen začátek, chystá se "koncepční reforma" - to pak mají občané platit ještě více. Já jen doufám, že 8 na konci roku rozhoupe nespokojené občany a že svět obletí šot podobný tomu když Rumuni v minulém století svrhli a popravili Čaušeska - ten taky nevěděl roupama co si ještě kromě vodovodních kohoutků nechat pozlatit a zbytek národa se topil v bídě.

  K práci poslanců (a senátorů, prezidenta): mnohdy ani nevědí, co schvalují. Nerozumí tomu a ani rozumnět všemu (hlavně detailům, slovíčkaření) nemohou, jinak by museli být géniové. Bezhlavě schválí (či neschválí) materiály, co jim někdo jiný z "odborníků" připraví. Pokud se např. někde písařka překlepne nebo to některý z teoretiků myslel jinak, než je psáno, zjistí to mnohdy až lidé dole, co se zákony musí pracovat. Pokud patříte k těm, co ze zákony musí pracovat a nejste přímo právník, žasnete, co se do zákonů může ať už z neznalosti či špatného výkladu nebo z možnosti vícero správných, ale rozličných výkladů, dostat za nesmyslná zvěrstva. Nemohlo by se pak stávat, že ještě před vstupem v platnost je zákon z důvodu paskvilu novelizován, a to mnohdy ne jen jednou. Zákony si mnohdy odporují, a vše musí řešit již tak přehlcené soudy. Ano, pokud v práci uděláte zmetek, nesete odpovědnost. Proto papaláši mají imunitu i do soukroma. Tu bych jim odebral a zrušil bych i imunitu "pracovní". Proč takové privilegium? Měli toto i za socialismu?
  Vzhledem k tomu, že tato neproduktivní chátra ujídá z našich daní, navrhoval bych, aby veškleré záležitosti o nich si neschvalovali oni sami, ale aby je naopak schvaloval lid jako jejich živitel. Jak byl život krásný, když vláda nemohla pracovat a nebycházely žádné nové zákony, pamatujete? Nemluvil bych v tomto případě o ušlých penězích, které absence vlády údajně stály, ale naopak o úsporách !!!

  Bravo ODS, opět o nás bez nás!!!! Nevidím zásadní rozdíl před r. 1989 a po něm...
 • 18. 2. 2008 23:20

  jezevec (neregistrovaný)
  Přemýšlím v kterém blázinci že to zavedli internet???
  Poplatek za děti neplatí kojenci ale jejich rodiče - a ti nejsou zdaleka vždy chudí. Zajisté by vás potěšilo, kdybyste z vašeho (zajisté vysokého) platu přispíval na poplatky například topolánkova synátora, to by bylo tak nějak sociálně spravedlivé, žeáno . . . .
  Jinak kdo nemá na poplatek, to řeší zákon o hmotné nouzi - nikoliv zákon o zdravotním pojištění.
 • 19. 2. 2008 7:54

  Phil (neregistrovaný)
  Odpověď, ve kterém blázinci zavedli internet, byste si snad jezevče měl vyslovit sám. Nebo nevíte, ve kterém ústavu jste hospitalizován? Čím přemýšlíte? Neříkekjte, že mozkem ...
  Je snad jedno, zda poplatek za kojence platí oni sami nebo rodiče. Dětský přídavek také nedostává kojenec, ale rodiče. A pochybuji, že stačí na poplatky za hospotalizaci a doplatky za léky či za návštěvu lékaře.
  Téměř každý zaměstnanec přispívá ze svých daní i na Topolánkova synka; nevím jak to těší kolegu přispěvatele, jehož příspěvek napadáte, ale mne osobně to nijak netěší a když už bych já osobně měl rozhodnout, kam půjde část mých srážek, tak třeba na Motol, na nějaký dětský domov, ale dobře placeným nemakačenkům rozhodně nechci přispívat do jejich již tak vysokých žlabů.

  Zákon o hmotné nouzi nebo minimální mzdě - lidé z různých příčin se do nich "nevejdou". Chytrákům, kteří částky v zákonech stanovili, bych za to nechal nějakou dobu žít, aby viděli realitu všedních dní. Vás taky.

  A neraďte lidem, ať jdou podnikat, vzdělávat se nebo ať prchnou do ciziny nebo jiné kidy, kterými tady zasviňujete internet ... na vaše obehrané písničky tu tady není nikdo už dávno zvědavý.
 • 19. 2. 2008 19:28

  jezevec (neregistrovaný)
  velmi se mýlíte, ostatně nikoli poprvé. topolánek nedostává ani dětské přídavky, takže neexistuje důvod, proč by mu měl někdo dotovat regulační poplatek za ošetření dítěte. podobně tak neexistuje důvod, aby poplatky neplatili ostatní opulentně vydělávající rodiče, nebo třeba dobře zajištění důchodci, jen protože jsou rodiče a důchodci - odpuštění poplatku by mělo být stejně adresné, jako jakákoliv sociální dávka.
  no a jinak lidi kteří se do zákona o hmotné nouzi nevejdou, prostě v hmotné nouzi nejsou, co myslíte? existence zákona nasvědčuje existenci lidí skutečně v hmotné nouzi - což ne každý, kdo chce radši dostat nažrat z cizího, než aby sám něco dělal, dokáže připustit.
 • 19. 2. 2008 22:50

  web (neregistrovaný)
  Současný zákon o hmotné nouzi je ještě víc asociální než zákon o poplatcích. Spousta lidí je ve skutečné hmotné nouzi, ale ne formálně podle zákona. Názorně je to vidět na bezdomovcích, z nichž většina podle zákona v hmotné nouzi není. Přestože jsou evidentně bez prostředků, nedostanou ani razítko, aby nemuseli platit u doktora. A takových skupin a jednotlivců v nouzi, ale bez pomoci, je spousta.
 • 20. 2. 2008 10:04

  X.Y. (neregistrovaný)
  Asi je celkem jedno, jestli jsou přídavky napsány na Topolánka nebo na jeho přítelkyni či jejich sviště.
  Důležité rovněž je, že on a jemu podobní žijí z našich daní, a proto daňoví mu poplatníci dotují (nejen) regulační poplatky. Kde jsou ty doby, kdy některá ze stran musela vyžít jen z členských příspěvků a žádné peníze od státu nedostala. A stranický aparát nepřekypoval takovým množstvím dobře placených funkcí bez jakékoliv odpovědnosti či náplně práce.
  Potřebuju na zahradě vyhloubit jámu pro septik - nechtěli by si p. Nečas s p. Toplánkem trochu máknout? Určitě by to bylo užitečnější než jejich z našich daní placené profese a minimálním mzda by je určitě neminula.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).