Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - Matematika mi rozhodně neschází. Pokud by si 20 lidí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2008 10:01

  anonymní
  Matematika mi rozhodně neschází.
  Pokud by si 20 lidí na slavnostním předávání šeku na 100 tisíc odrhlo ze stotisícového platu onu setinku, dělá to od jednoho člověka tisícovku (kterou by ani nepocítil) a jen od nich by se vybralo 20 tisíc. Jelikož slavnostní předávání šeku je spojeno se žranicí, která má mnohdy vyšší hodnotu než onen šek, bude tam takových lidí samozřejmě víc než oněch 20 a bude tam i mnoho lidí s příjmy nižšími než oněch sto tisíc, ale vyšších dejme tomu nad 40 tisíc.

  No a kyby bohytý podnikatel směřoval milionový sponzorský příspěvek místo na konto ODS na účet pro postižené, asi by se mju také nic nestalo. Jen by asi od těch potřebných nedostal v budoucnu nějakou tu lukrativní zakázku.

  Při jiných sbírkových akcích se lidé skládají např. voláním na drahý tarif nebo SMSkami s drahým tarifem. Netvrdím, že to dělají všichni podnikatelé, ale je tu možnost, že tyto náklady nedávají ze svého a tyto náklady promítnou do ceny zboží, služeb.

  A hospodaření různých nadací bývalo v minulosti tak neprůhledné, že z vybraných peněz šla naprostá většina na nákladný provoz nadace, takže potřební z toho viděli opravdu tu 20ku, za kterou opravdu pěkně poděkovali.

  Co se ale týče oné 20ky, tuším že si můžete zařídit srhávání oné 20ky z výplaty - pokud to udělá hodně lidí, tak oněm potřebným to nějaký peníz hodí.

  Prezentoval jsem tyto možnosti v souvislosti s nepřiměřeným humbukem, který okolo toho panuje, když se bohatí vzdají pro ně směšné částky, která jiným dost pomůže. A domnívám se, že kdyby se toto dělo v tichosti, bez humbuku (rautů), vybralo by se daleko více peněz s nižšími náklady. Nebo jen prostě některým nedávat tak vysoké odměny. Nebo aby si občan mohl určit, kam půjdou jeho daně. Rozhodně bych raději podpořil z daní postižené než panbičkaření, zahraniční vojenské výlety-vměšování se do záležitostí cizích států, které jsme sami 30 let "trpěli" nebo sponzorování politických stran (bývalý systém KSČ, kdy členové platili "známky" a z nich strana žila, byl rozhodně lepší a spravedlivější pro ostatní, kteří tuto nebo žádnou jinou stranu nevyznávali). Prostoru pro vylepšení situace potřebných tu je určitě hodně. A hlavně ti, co o nich bez nich rozhodují, by si měli jít zkusit žít za podmínek, které jim současný systém dává a ještě z nich ubírá - možná by změnili pohled na tuto problematiku.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).