Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Oranžovomodrá válka s nejasným koncem od anonym - Omlouvám se, neměl jsem na mysli fungl nový...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 10. 2008 9:10

    anonymní
    Omlouvám se, neměl jsem na mysli fungl nový barák postavený na klíč, ale koupě nenového baráku - tam to za sto tisíc šlo, protože rodiče takový před převratem koupili. No a pak se svépomocí předělávalo, protože tenkrát a) na to nebyly firmy b) člověk so odmákl v práci 8,5 hoďky a měl osobní volno a nemusel budovat přetržené hospoodářství i po pracovní době.

    Favorit stál přes 80 tisíc, Fabka sice stojí přes 300 tisíc, ale řadě lidí nešel plat 12x nahoru a hlavně se změnila struktura výdajů - kolik stál v 89. kubík vody, nájem v bytě, elektřina, plyn - a kolik stojí dnes? Takže jestli jsem kdysi šetřil na Favorita 1000 měsíčně, měl jsem ho za 5 let (počítám dobré úroky, prémie a nulové poplatky za vedení účtů), kdežto dnes když mohu spořit 3000 měsíčně na auto, tak oněch 300 tisíc na Fabii uspořím za 8 let. Ne každému stoupl plat 12x, mne třeba jen 6x. Nejsem schopen 6x víc měsíčně uspořit - tzn. místo tisícovky 6 tisícovek, ale jen ony 3 tisícovky. To je právě ta změněná struktura výdajů po převratu.

    . Kašpárka dělají současnému "demokratickému" režimu 2/3 lidí, kteří nedosáhnou ani na ten průměrný plat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).