Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Do voleb daleko, změníme, co se dá od Mex - Promiňte, ale jestli myslíte oslovení "soudruhu" jako pejorativní...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 1. 2008 11:06

  Mex (neregistrovaný)
  Promiňte, ale jestli myslíte oslovení "soudruhu" jako pejorativní označení jen proto, že pisatel má negativní názor na určitou pravicovou politickou osobnost, jste v mých očích hloupá nebo hloupý. Urážet někoho pro jeho politický názor je ubohé.

  A teď konkrétně. Ano, pseudoreformy zaváděné současnou vládou jsou jen paskvilem. Nereformují ani systém ani nepřinášejí nic pozitivního pro budoucnost.
  Mohu se svým ekonomicko-politickým náhledem stát někde jinde, ale to co předvedli není nic jiného než cesta nejmenšího odporu - vytáhneme více z kapes středních vrstev a chudých, oni jsou v podstatě mezi volbami bezmocní a povolíme bohatým. Nikde ani náznak skutečné restrukturalizace zbytečných výdajů, revize úniků ze státní kasy, což jsou zase prachy do kapes těch nejbohatších.
  Reforma to teda určitě není. Podle mého názoru by skutečná reforma musela spočívat ve snížení výdajů a ne jen ve zvýšení příjmů. Jestliže chci lidem sáhnout hloubš do kapsy (což teda moc pravicové není), musím jim za to něco dalšího nabídnout. A to se nestalo. Jo, pokud by reforma spočívala v tom, že stát přestane plýtvat penězi třeba na pofidérní (a)sociální příspěvky, které slušný člověk ani nezná a podporují jen parazity, že zruší různé podpory třeba na to penzijní připojištění, ale současně se vzdá nějakých odvodů a necha lidem, aby si je použili sami, tak to by byla reforma v pravicovém duchu.
  Jenže co ten Dalíkův poskok a jeho parta udělali? Zvýšili daně a ubrali těm, co se mohou nejméně bránit. Nic víc.

  Očekávám, že ve volebním roce nastanou populistické kroky ve stylu - odpouštění poplatků u doktorů určitým skupinám voličů, sliby zavedení různých zvýhodnění pro jiné skupiny apod.

  Stavební spoření nefunguje bez nějaké formy podpory ze strany státu nikde na světě.
  Zvýhodnění různých forem spoření na důchodový věk je třeba spíše posílit, protože i výrazně pravicoví ekonomové v tom vidí v podstatě jedinou cestu k ozdravění důchodového systému a reálnou cestu ke změně současného průběžného systému, který hrozí zhroucením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).