Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Deregulace nájemného: Zkušenosti z 1. republiky od nedam - Musim rici, ze to je po dlouhe dobe...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 18. 1. 2006 19:35

  nedam (neregistrovaný)
  Musim rici, ze to je po dlouhe dobe clanek, ktery jsme si s chuti precet. Osobne si myslim, ze soucasna ochrana najemniku je pseudosocialsmus slouzici nahodne vybrane skupine a skodici jine.

  Co me prekvapilo, kdyz jsem hovoril s jednim Americanem, ze v New Yorku je tez velmi silna regulace najemneho, casto podobna nasi (babicka zijici na 5.avenue/Parizske) ve 100m2. Regulace byla zavedena za II.svetove valky a nepodarilo se ji zrusit do dnes (bronx byl pred valkou bohatou ctvrti, po valce bylo vyhodnejsi domy vypalit a nechat si vyplatit pojistku, nez pronajimat regulakum).

  Zkratka odtrhnou lidi od statniho prsu, z nehoz se jednou naucili bezpracne sat, je problem v kazde zemi.
 • 24. 1. 2006 14:02

  Hojer (neregistrovaný)
  Tak zajímavé podklady to určitě jsou. Každopádně z nich nevyplývá, že by regulace nájemného měla být obecně a tak hrozně zavrženíhodná, jak to asi vidí autor předchozího příspěvku. Jde spíš o to, že podle všeho i desítky let staré předpisy o regulaci nájemného byly rozumnější a smysluplnější než předpisy, jimiž nás oblažují současná uskupení zákonodárců. A proč tomu tak je? A proč se nepoučíme ani z vlastní historie?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).