Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Deregulace nájemného: Strašák, nebo spása? od jsk - se však vždy vycházet z rovnosti občanů (rovnost...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 3. 2006 8:40

  jsk (neregistrovaný)
  se však vždy vycházet z rovnosti občanů (rovnost šancí): pokud si statisíce nájemníků mohli a stále ještě leckde mohou koupit byt ve které bydlí do vlastnictví za "zůstaskovou" cenu (cca 1/10 tržní ), pak chi jako "nebydlící" tu samou možnost: koupit si srovnatelný byt za srovnatelnou cenu. Jinak to skutečně vypadá jako diskriminace a dělení občanů na 1. a 2. kategorii!
 • 3. 4. 2006 22:59

  jitka (neregistrovaný)
  Pokud někdo bude jen brečet, že "nemá možnosti", že by rád pracoval, ale nemůže "najít práci", bude dělat potomka za potomkem, bez toho, aby z dětí vychovával Lidi, protože je má jen jako továrnu na peníze....,dokud bude stát jako dojná kráva cpát zdravým, ale vychc.... darmožroutům, je úplně fuk, jestli jsou "u vesla" modří ptáci nebo třeba Marťani s rudými p...delkami!
  Stát je jako spižírna, co tam není, nejde vyjíst, pouze za cenu neskutečného zadlužování. Pokud se někdo v soukromí nehodlá zadlužovat, ale státní peníze (čili peníze nás všech!)rozhazuje plnými hrstmi..No comment. Vychováváme národ,kde slovo PODNIKÁNÍ a PODNIKATEL = tunenář, zloděj....být nezaměstnaný je normální, pracovat se nevyplatí a podnikání je kriminalizováno....
  Jak dlouho by fungoval tento model v rodině? 10 jejích členů se chce mít stejně dobře, 2 už mají odpracováno, pobírají zasloženou rentu, 2 pracují, 2 podnikají a 4 se jen flákají, ale z lednice a spižírny chtějí stejně a protože mají dost času, mají se nejlépe!!! A když není kde brát? Rodina se zadlužuje a zadlužuje a podle vzoru Jánošíka, musíme přece bohatým brát a rozdávat mezi chudé!!!Neznám (kromě státní politiky) žádnou rodinu, kde by to mohlo takto fungovat! A všichni křičí, že "mají nárok".
  Necpěme lidem pečenou rybu, učme je, ať si ji sami chtí, očistí, připraví...
  Každý příživník je občan 2. kategorie!!!!Možnosti tu jsou, jen se musí MAKAT a ne jen o práci kecat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).