Hlavní navigace

Den po zvednutí amerických sazeb regionální měny v klidu

17. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Ani zvýšení americké klíčové sazby nijak výrazně s regionálními měnami nepohnulo. Kurz české koruny se držel již ve svém tradičním pásmu těsně nad kurzovým závazkem.

Ani zvýšení americké klíčové sazby nijak výrazně s regionálními měnami nepohnulo. Kurz české koruny se držel již ve svém tradičním pásmu těsně nad kurzovým závazkem. Víceméně beze změny se zůstal i kurz maďarského forintu. Vítězem dneška se tak stal polský zlotý, který přidal necelé tři desetiny procenta. Polské měně pomohla příživná data, která dnes zveřejnil tamní statistický úřad. Průmysl nadále vykazuje dobré výsledky, když v listopadu překonal tržní očekávání a výrazně lépe si vedlo i stavebnictví. Sílu domácí poptávky potvrdil slušný růst maloobchodních tržeb. Zastavil se i pokles polských průmyslových cen, které v listopadu stagnovaly. V meziročním vyjádření jsou však stále o 1,8 % nižší. Zítřek už žádná data z regionu nepřinese a obchodování by tak mohlo pokračovat v klidném tónu.

Česká swapová výnosová křivka dnes na svém krátkém konci klesla o 2 bb a na tom dlouhém dokonce 5 bb. Následovala tak svůj evropský protějšek.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).