Hlavní navigace

Den D nejen pro Velkou Británii, ale i pro celý globální finanční trh

Miroslav Frayer

Akciové indexy v USA včera zakončily s mírnými ztrátami. Dow Jones přišel o 0,3 %, Nasdaq a S&P 500 o 0,2 %. V rámci jednotlivých sektorů však pohyby nebyly velké a vešly se do rozmezí ± 0,5 %.

Západoevropské akcie dnešní seanci odstartují velmi opatrně.

Dnes budou v Evropě zveřejněny předstihové ukazatele, indexy nákupních manažerů. V zámoří se dočkáme pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, prodejů nových domů a některých vpředhledících indikátorů. Hlavní slovo však bude mít bezesporu britské referendum.

Société Générale zahájila pokrývání švýcarské biotechnologické společnosti GeNeuro s nákupním doporučením.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové indexy v USA včera zakončily s mírnými ztrátami. Dow Jones přišel o 0,3 %, Nasdaq a S&P 500 o 0,2 %. V rámci jednotlivých sektorů však pohyby nebyly velké a vešly se do rozmezí ± 0,5 %. Nejhůře se dařilo energetickému sektoru, jehož akcie klesly po zprávě o mírnějším než očekávaném poklesu zásob ropy.

cestovko

V asijskopacifickém regionu se akciové trhy vyvíjely smíšeně. V jednoprocentních ziscích dnes za podprůměrné obchodní aktivity zakončily akcie v Japonsku, na opačné straně peletonu se pak nacházejí čínské pevninské indexy, které klesají až o 0,7 %.

Nejdůležitější událostí dnešního dne je referendum ve Velké Británii o setrvání země v EU. Volební místnosti se otevřely v 8:00 a zavřou se ve 23:00. První dílčí výsledky by měly být známy během pátečního časného rána, k snídani bychom pak mohli mít naservírované celkové. Dle našeho hlavního ekonoma ve Velké Británii, Briana Hilliarda, si některé hedgeové fondy objednaly rychlé průzkumy pro vlastní potřebu, a tak je možné očekávat již během dnešního podvečeru zvýšenou volatilitu na trzích.

Našli jste v článku chybu?