Hlavní navigace

Den D nejen pro Velkou Británii, ale i pro celý globální finanční trh

23. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akciové indexy v USA včera zakončily s mírnými ztrátami. Dow Jones přišel o 0,3 %, Nasdaq a S&P 500 o 0,2 %. V rámci jednotlivých sektorů však pohyby nebyly velké a vešly se do rozmezí ± 0,5 %.

Západoevropské akcie dnešní seanci odstartují velmi opatrně.

Dnes budou v Evropě zveřejněny předstihové ukazatele, indexy nákupních manažerů. V zámoří se dočkáme pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, prodejů nových domů a některých vpředhledících indikátorů. Hlavní slovo však bude mít bezesporu britské referendum.

Société Générale zahájila pokrývání švýcarské biotechnologické společnosti GeNeuro s nákupním doporučením.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové indexy v USA včera zakončily s mírnými ztrátami. Dow Jones přišel o 0,3 %, Nasdaq a S&P 500 o 0,2 %. V rámci jednotlivých sektorů však pohyby nebyly velké a vešly se do rozmezí ± 0,5 %. Nejhůře se dařilo energetickému sektoru, jehož akcie klesly po zprávě o mírnějším než očekávaném poklesu zásob ropy.

skoleni_29_6

V asijskopacifickém regionu se akciové trhy vyvíjely smíšeně. V jednoprocentních ziscích dnes za podprůměrné obchodní aktivity zakončily akcie v Japonsku, na opačné straně peletonu se pak nacházejí čínské pevninské indexy, které klesají až o 0,7 %.

Nejdůležitější událostí dnešního dne je referendum ve Velké Británii o setrvání země v EU. Volební místnosti se otevřely v 8:00 a zavřou se ve 23:00. První dílčí výsledky by měly být známy během pátečního časného rána, k snídani bychom pak mohli mít naservírované celkové. Dle našeho hlavního ekonoma ve Velké Británii, Briana Hilliarda, si některé hedgeové fondy objednaly rychlé průzkumy pro vlastní potřebu, a tak je možné očekávat již během dnešního podvečeru zvýšenou volatilitu na trzích.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).