Hlavní navigace

Názor k článku "Daně jsou vysoké." A jsou vyšší než ve středověku? od Jarmila - Jen Vás doplním: příliv lidí z venkova do...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2012 8:40

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    Jen Vás doplním: příliv lidí z venkova do měst byl vždycky. Po zrušení nevolnictví zesílil a ještě více zesílil o zrušení roboty, což byla doba počátku průmyslové revoluce. Venkov měl přebytky obyvatelstva, venkovské rodiny bývaly mnohodětné, na rozdíl od městských.
    Problém nastává až v 50.letech 20.stol., kdy porodnost na venkově klesá a jsou tu rodiny 2-3-dětné. A to se komunisti snažili aspoň příliv obyvatel z venkova do měst trochu zmírnit, snažili se, aby byla práce i mimo města, udržovali dopravní spojení, kulturu. Od 90.let, kdy jsme na venkově zařízli nejdřív dopravní spojení, pak školství a další potřebné věci, se venkov rychle vylidňuje. K naší škodě. Jednou ho budeme pracně obnovovat, ale narazíme na to, že jakmile odtud lidi odejdou, těžko se budou vracet. A slovem "venkov" nemyslím obce hned vedle Prahy, kde lidi bydlí jen proto, že je to levnější než přímo v Praze, ale nejsou to typičtí obyvatelé venkova.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).