Hlavní navigace

Názor k článku "Daně jsou vysoké." A jsou vyšší než ve středověku? od Honzas - Jiná doba - jiný pohled na věc. Sociální...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 9. 2012 10:49

  Honzas (neregistrovaný) 193.179.105.---

  Jiná doba - jiný pohled na věc. Sociální pojištění poskytované státem vyžaduje aby se státu peníze odváděly. Ale rozhodně to není jediný způsob, jak se na stáří pojistit. Více dětí, v dobách vysoké úmrtnosti, bylo právě to sociální zabezpečení.
  Nemá to nic společného s IQ. Nakonec, samotná výše IQ nemá nic společného s vzděláním... Spíše je to projevuje adaptabilitou na změny okolí.

  Češi (Moravané, Slezané) se majoritou nestali, oni jí byli stále. Země koruny České přijaly za krále Habsburky. Nestali se jakousi součástí Rakouské říše, měli shodného vladaře. Na to jaksi zapomíná - ta uměle vytvořená rétorika po rozdělení Rakousko Uherska má tuhý kořínek.

  V němčině (a latině) byla vedena výuka. Na rozdíl od latiny, byla němčina živý jazyk, takže v něm vznikala nová slova a spojení, související s rozvojem techniky. V češtině oficiálně neexistovala - nebylo proto možno vytvářet obecně srozumitelné texty. Pro srovnání, kolik se v současnosti používá anglických výrazů v IT ?

  Příliv venkovského obyvatelstva souvisí s růstem průmyslu. A bylo to přesně obráceně, nároky na lidskou sílu nutily hledat lidi na venkově. Nebylo totiž třeba těch hloupých, ale naopak těch chytrých, protože výraz bezpečnost práce, byla naprosto neznámým pojmem.

  V této souvislosti byli právě Češi pověstní svou inteligencí. Proto je bylo možné nalézt všude tam, kde se používala technika. Třeba u dělostřelectva, ale velké množství jich sloužilo u maríny...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).