Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Daň z nemovitých věcí 2019: Přiznání se podává už v lednu od Ateista - Pracuji, vydělávám, příjem je mi daněný. Z čistého výdělku...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 10. 2018 11:50

  Ateista (neregistrovaný) 185.225.210.---

  Pracuji, vydělávám, příjem je mi daněný.
  Z čistého výdělku si jdu koupit chleba, protože na maso nemám. Opět mě zatěžují daní, v podstatě pokutou za to že si dovolím koupit základní potravu.
  Mám malý domek, postavený svépomocí s otcem. Nevede k nám kanalizace. Když nechám vyvézt septik, opět platím zase další daň, kterou vnímám jako pokutu za výkaly a jejich odvoz a likvidaci.
  Rovněž musím platit daň z nemovitosti, v podstatě pokutu vyměřenou státem za to, že jako občan vlastním vlastní střechu nad hlavou. Postarali jsem se v ronině sami, vždy nízkonákladově a stále jen platíme další a další daně.
  Nemorální a neetické mi přijde zatížení daní v případě úmrtí člověka. Rodina je postižená ztrátou bližního člověka a stát si ještě dovolí parazitovat požadavky na další daně? Je to hnus velebnosti. Kdyby nějaký Bůh existoval, tak by takové nelidské svinstvo nedopustil.

 • 17. 10. 2018 19:11

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Jaká daň v případě umrtí č,lověka ? Žádná dědická daň neexistuje.
  Maximálně je poplatek notářovi a i ten je zastropovaný. takže se jedná o pár korun.

 • 14. 12. 2018 15:06

  Lulu (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dědická daň neexistuje, ale dědictvím se změní vlastník nemovitosti. Takže přiznání k dai z nemovitosti musí podat nový vlastník - dědic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).