Hlavní navigace

Další pokles sazeb v Polsku nepřipadá v úvahu

20. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Polský zlotý ztratil během dne až 0,9 %. Úvahy o tom, zda by tamní centrální banka nepřistoupila k dalšímu uvolnění měnové politiky, dnes vzaly za své, když byl odpoledne zveřejněn zápis z jejího posledního jednání.

Koruna se dnes obchodovala těsně nad hranicí 27,02 CZK/EUR. Obchodování s korunou se tak nevymykalo situaci z posledních dní. Při dnešním prázdném ekonomickém kalendáři a žádném zásadním komentáři tak obchodování s korunou nemělo žádné impulsy.

Regionální měny během dne oslabovaly. Trh s maďarským forintem měl dnes zavřeno, ale i tak dnes na zámořských trzích oslabil o 0,5 %.

Polský zlotý ztratil během dne až 0,9 %, kdy se z počátku dne obchodování ještě neslo v duchu včerejších špatných dat o maloobchodu a průmyslové produkci. To některé účastníky trhu vedlo k úvahám, jestli by centrální banka nepřistoupila k dalšímu uvolnění své měnové politiky. Tyto úvahy ovšem vzaly za své, když byl odpoledne zveřejněn zápis z posledního jednání centrální banky, a zlotý tak kus svých ztrát umazal. V zápise totiž není jediná zmínka o možném poklesu sazeb. Naopak někteří členové výboru pro měnovou politiku se vyjádřili k možnosti růstu sazeb v příštích čtvrtletích v důsledku růstu mezd, které podle nich způsobují nerovnováhy v polském hospodářství.

skoleni_8_6

Zítra data z regionálních ekonomik nebudou zveřejněna žádná a obchodování se středoevropskými měnami by se tak mělo nést v prázdninovém duchu.

Česká swapová výnosová křivka dnes snížila svůj sklon, když na krátkém konci poklesla o bod a na dlouhém skoro o 6 bodů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).