Hlavní navigace

Čtvrtletní data o NWR jsou spíše negativní

Josef Němý

NWR dnes ráno zveřejnila čtvrtletní informace o objemu těžby, prodejů a nastavení prodejních cen pro další kvartál. Většina nových informací je spíš negativní.

Doba čtení: 2 minuty

Hlavní události

NWR zveřejnila čtvrtletní provozní informace, prodejní ceny koksovatelného uhlí klesnou o dalších 8 %

Evropské burzy by měly otevřít mírným poklesem

Dnes budou z makroekonomických dat zveřejněny týdenní údaje z amerického trhu práce nebo indikátor aktivity ve Philadelphii

Výsledková sezóna v USA bude dnes odpoledne pokračovat čtvrtletními čísly společností Morgan Stanley nebo Philip Morris International, večer se pak přidá Microsoft a Google

Analytici Société Générale včera zahájili pokrývání akcií francouzské maloobchodní společnosti Fnac doporučením koupit

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera mírně vzrostly a vrátily se tak do blízkosti svých historických maxim, když si investoři spíše pozitivně vyhodnotili projev šéfa Fedu Bernankeho. V dobrých výsledcích amerických finančních institucí pokračovala Bank of America (+2,8 %), která dokázala meziročně navýšit zisk o 63 % a výrazně tak překonala očekávání analytiků.

Noční obchodování na asijských trzích bylo opět smíšené. Oslabení jenu vůči dolaru sice pomohlo japonských akciím, klesaly ale čínské indexy kvůli obavám o dosažení cíle růstu tamní ekonomiky.

NWR

Těžební společnost NWR dnes ráno zveřejnila čtvrtletní informace o objemu těžby, prodejů a nastavení prodejních cen pro další kvartál. Prodejní ceny koksovatelného uhlí by měly v Q3 klesnout o 8 % na 92 EUR/t, ceny koksu o 3 % na 232 EUR/t.

Většina nových informací je podle našeho názoru spíše negativní. Pokles prodejních cen se sice vzhledem k propadu benchmarkových cen koksovatelného uhlí dal očekávát, vytvoří to ale ještě větší tlak na finanční výsledky firmy. Realizované prodejní ceny za Q2 navíc byly nižší, než firma předpokládala; zřejmě hlavně vlivem oslabení koruny vůči euru.

dan_z_prijmu

Lehce pozitivní zprávou je naopak mírný růst objemu prodaného koksovatelného uhlí ve druhém čtvrtletí. Prodeje energetického uhlí vzrostly výrazně díky jednorázovému prodeji části zásob na skladech. Jednalo se však o poměrně levné uhlí nízké kvality, což srazilo průměrnou prodejní cenu energetického uhlí v Q2 z předpokládaných 60 EUR/t na 51 EUR/t.

Investory by mohly zaujmout rostoucí objemy prodejů nebo potvrzení celoročních cílů těžby a prodejů, podle našeho názoru ale převáží zklamání z nadále klesajících prodejních cen a obavy, že firma zůstane v hlubokých ztrátách. Kompletní výsledky hospodaření NWR za Q2 13 budou zveřejněny 22. srpna.

Našli jste v článku chybu?