Hlavní navigace

Čtvrtletní data o NWR jsou spíše negativní

18. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

NWR dnes ráno zveřejnila čtvrtletní informace o objemu těžby, prodejů a nastavení prodejních cen pro další kvartál. Většina nových informací je spíš negativní.

Hlavní události

NWR zveřejnila čtvrtletní provozní informace, prodejní ceny koksovatelného uhlí klesnou o dalších 8 %

Evropské burzy by měly otevřít mírným poklesem

Dnes budou z makroekonomických dat zveřejněny týdenní údaje z amerického trhu práce nebo indikátor aktivity ve Philadelphii

Výsledková sezóna v USA bude dnes odpoledne pokračovat čtvrtletními čísly společností Morgan Stanley nebo Philip Morris International, večer se pak přidá Microsoft a Google

Analytici Société Générale včera zahájili pokrývání akcií francouzské maloobchodní společnosti Fnac doporučením koupit

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera mírně vzrostly a vrátily se tak do blízkosti svých historických maxim, když si investoři spíše pozitivně vyhodnotili projev šéfa Fedu Bernankeho. V dobrých výsledcích amerických finančních institucí pokračovala Bank of America (+2,8 %), která dokázala meziročně navýšit zisk o 63 % a výrazně tak překonala očekávání analytiků.

Noční obchodování na asijských trzích bylo opět smíšené. Oslabení jenu vůči dolaru sice pomohlo japonských akciím, klesaly ale čínské indexy kvůli obavám o dosažení cíle růstu tamní ekonomiky.

NWR

Těžební společnost NWR dnes ráno zveřejnila čtvrtletní informace o objemu těžby, prodejů a nastavení prodejních cen pro další kvartál. Prodejní ceny koksovatelného uhlí by měly v Q3 klesnout o 8 % na 92 EUR/t, ceny koksu o 3 % na 232 EUR/t.

Většina nových informací je podle našeho názoru spíše negativní. Pokles prodejních cen se sice vzhledem k propadu benchmarkových cen koksovatelného uhlí dal očekávát, vytvoří to ale ještě větší tlak na finanční výsledky firmy. Realizované prodejní ceny za Q2 navíc byly nižší, než firma předpokládala; zřejmě hlavně vlivem oslabení koruny vůči euru.

legislativni_zmeny_21

Lehce pozitivní zprávou je naopak mírný růst objemu prodaného koksovatelného uhlí ve druhém čtvrtletí. Prodeje energetického uhlí vzrostly výrazně díky jednorázovému prodeji části zásob na skladech. Jednalo se však o poměrně levné uhlí nízké kvality, což srazilo průměrnou prodejní cenu energetického uhlí v Q2 z předpokládaných 60 EUR/t na 51 EUR/t.

Investory by mohly zaujmout rostoucí objemy prodejů nebo potvrzení celoročních cílů těžby a prodejů, podle našeho názoru ale převáží zklamání z nadále klesajících prodejních cen a obavy, že firma zůstane v hlubokých ztrátách. Kompletní výsledky hospodaření NWR za Q2 13 budou zveřejněny 22. srpna.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).