Hlavní navigace

Co to je stochastický oscilátor a jak ho nainstalovat? (VIDEO)

7. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jeden z nejpoužívanějších technických indikátorů vám pomůže určit, kdy by se mohl objevit konce trendu. Jak s ním pracovat? (NÁVOD)

Technické indikátory jsou neoddělitelnou součástí technické analýzy, kterou používají téměř všichni obchodníci na finančních trzích. Čtěte více: Co je technická analýza a jak ji využívat?

Software v obchodní platformě provádí matematický výpočet z historických cen libovolného finančního aktiva, čímž získáváme hodnotu technického indikátoru, na základě které pak dokážeme lépe usoudit, jestli je aktuální cena na trhu příliš vysoká nebo naopak příliš nízká. 

V čem vám pomůže?

Stochastický oscilátor je jedním z nejpoužívanějších technických indikátorů. Je možné jej aplikovat na jakýkoli finanční instrument (ropa, akcie, měny). 

Patří mezi tzv. netrendové indikátory. To znamená, že se s jeho pomocí nejlépe obchoduje ve fázi, kdy se trh pohybuje do strany tzv. „range“, neboli když je trh bez trendu, tedy neroste ani neklesá.

Stochastic pomáhá obchodníkům určit, kdy by se mohl objevit konec trendu (rostoucího nebo klesajícího). V situaci, kdy na trhu není trend, dává tento indikátor poměrně přesné signály pro vstup do obchodu. Není vhodný použít, když trh jednoznačně neroste nebo neklesá, protože se u něj mohou objevit falešné signály. Čtěte také: Zhodnotil reálné peníze o 260 %. Poradíme vám recept úspěchu

Jak vložit indikátor do cenového grafu?

Následující video vám ukáže, jak jednoduše vložit indikátor Stochastic do cenového grafu libovolného finančního aktiva v obchodní platformě MetaTrader 4. Kromě toho vám pomůže nastavit parametry, ze kterých se hodnota indikátoru Stochastic vypočítá a rovněž grafický vzhled indikátoru.

Instalace indikátoru Stochastic

Jak indikátor nainstalovat? Podívejte se na návod v následujícím videu:

Stochastic znázorňuje aktuální polohu ceny ve vztahu k historickým cenám a určuje extrémní odchylky od průměrného pohybu ceny. Tím se na indikátoru vytvářejí předprodané a překoupené oblasti. V případě, že se chcete dozvědět, jak se Stochastic používá v praxi, tedy kdy nabízí signály k prodeji a kdy naopak k nákupu aktiva, podívejte se následující video. Čtěte také: Za den vydělal 33 000 Kč, druhý dvacet tisíc prodělal

skoleni_4_3

Jak obchodovat pomocí indikátoru Stochastic? 

Ukázku opět najdete v přiloženém videu:

Autor článku

Autorka je analytičkou finančních trhů společnosti BOSSA.CZ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).