Hlavní navigace

Názor k článku Co se skutečně stalo ve spořitelním družstvu WPB Capital? od Intri - V zásadě máte pravdu, ale toto platí především...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 12. 2014 15:01

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  V zásadě máte pravdu, ale toto platí především právě u nizkých IF. Kdo publikuje v časopisech jako Nature, Science apod., nemůže být blbý. Samozřejmě máte pravdu v tom, že v principu považovat citovaný článek za kvalitní není nejlepší způsob, a zrovna tak je pravda, že toho mnohé časopisy zneužívají a opravdu jedou na kvantitu (však jich je taky hodně, kterým rok od roku klesá IF, především ten očištěný od autocitací). Nedávno jsem byl svědkem nepříjemné situace, kdy nám přijali článek do časopisu z první čtvrtiny na WoS, a krátce na to přišla informace, že časopis ztrácí celý IF kvůli podezření z machinací s citacemi.

  Jako všechno na světě, i toto hodnocení má svá pro i proti. Nicméně aktuální konsensus je, že takto je to nejvhodnější, a bude chvíli trvat, než někdo vyvine realističtější nástroj. Proto jsem do tématu vhodnosti hodnocení kvality na základě IF nezabředával - ať máme na to názor jakýkoli, nenajdeme hned teď lepší měřítko a jsme u diskuzního tématu úplně jiného, než je podstata právě probíhající diskuze.

  Podstatné je, že člověk, který má mít za 40 let života 9 titulů, z nichž 5 má být vskutku repsektovatelných a ceněných, je divné, že publikace toho člověka jsou v nejlepším případě ve třetí třetině svých kategorií na WoS, přitom podle titulů před jménem a svého věku má být neuvěřitelný génius. Proč tedy nepublikoval v podstatně kvalitnějších periodikách? Navíc to, kde publikoval, byly povětšinou české publikace. Do zahraničních se zřejmě vůbec nedostal, přitom nepůsobí v oboru, který by byl lokalizovaný jenom na ČR, právě naopak.

  To, jak k těm titulům asi přišel a co to vypovídá o jeho charakteru i znalostech, nechť si každý udělá obrázek sám. Připomínám jenom, že je to člověk, který se podílel na rozhodnutích o likvidaci WPB. Vážně si někdo může myslet, že rozhodnutí ČNB bylo objektivní, nezávislé a nezkorumpované?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).