Hlavní navigace

Názor k článku Co přesně vám banka může naúčtovat za předčasnou splátku hypotéky? od TVK - No vidíte. Tak to jde i bez regulace....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 3. 2019 23:38

    TVK (neregistrovaný) 93.89.107.---

    No vidíte. Tak to jde i bez regulace. Já jsem měl možnost splatit kdykoliv zdarma hypotéku už před 11 lety (mBank). Takže pokud je pro klienta tato podmínka hypotéky důležitá, může si takovou vybrat nebo si to vyjednat. Není potřeba to řešit paušálně. Dodnes mám smlouvu za "starých" podmínek a v ní vyjednanou možnost bezplatné splátky 20% ročně.

    Fixace není žádná past, je to smluvní dohoda o podmínkách na nějaké období. Pokud Vám případa ok mít jako zákazník možnost kdykoliv tuto fixaci porušit a doplatit proto, že je to pro vás z nějakého důvodu výhodnější, proč by banka neměla mít stejnou možnost? Takže pokud úrok půjde nahoru, tak vám jej nezvýší až po vypršení fixace, ale už v průběhu? Nebo vám vypoví celou hypotéku a bude požadovat úhradu všeho a ihned. Škodný rozhodne nebudete, naopak ještě vydelate, ušetříte prece na úrocích. Princip a logika jsou naprosto stejné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).