Hlavní navigace

Názor k článku Co přesně vám banka může naúčtovat za předčasnou splátku hypotéky? od TVK - Ano, asi se směje ještě dnes. Výroční termín...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 3. 2019 21:31

    TVK (neregistrovaný) 93.89.107.---

    Ano, asi se směje ještě dnes. Výroční termín Vam byl znám roky dopředu a pokud jste bance avizoval, že jej chcete využít, tak proč by se měla dále zajímat, zda na to prostředky máte nebo ne, resp. zda své avízo v daném termínu dodržíte nebo ne? Podmínky do konce fixace byly jasné a z její strany i ty pro další fixaci. Nevyužitém zákonné šance splatit při konci fixace jste se prostě automaticky posunul do nové fixace za nových podmínek. Hotovo, tečka.

    V posledních letech vám banky dají garanci na úrokovou sazbu při refixu zcela běžně na rok dopředu, některé i dva roky. Takže není nic jednoduššího než si sehnat pár nabídek, pouzit je ve své bance pro vyjednání dalšího fixu, a když to neklapne, tak jednoduše refinancovat v poklidu jinde. To není žádná vyšší dívčí, to se dočtete v každém článku ohledně refinancování. Stejně tak se tam dočtete, že postup, na ktery si stěžujete, prostě vede ke stejným výsledkům ke kterým jste dospěl Vy. Že to prostě často časově nevyjde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).