Hlavní navigace

Názory k článku Co může svobodná matka žádat po otci dítěte?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 12. 2009 19:47

  medvěd (neregistrovaný) ---.88.broadband4.iol.cz

  vše ostatní jsou malé náplasti na těžkostikteré taková svobodná matka sobě i dítěti připravila když si dítě pořídila před svatbou a navíc s pochybným individuem, snad jen omylem či výsměchem nazvaným otcem, které se o své dítě a matku dobrovolně nepostará a do stavu manželského s matkou svého dítěte nevstoupí. VÁŽENÉ DÁMY JE TO OPRAVDUTAK TĚŽKÉ PŘEMÝŠLET S KÝM VLEZU DO POSTELE ??? MYSLETE NA DŮSLEDKY, TY JSOU PAK ČASTO DĚSIVÉ A MOHOU VÁM I DÍTĚTI ZKAZIT CELÝ ŽIVOT.

 • 14. 12. 2009 18:25

  Martina (neregistrovaný) 82.150.165.---

  Milej zlatej to co tady píšete za bláboly svědčí o vaší inteligenci.KDYŽ ŽENA Z NĚKÝM LEZE DO POSTELE TAK ASI PROTO,ŽE SE DOMNÍVÁ ŽE JE TO TEN PRAVEJ NEMYSLÍTE??? ZA DALŠÍ ČLOVĚKA NEPOZNÁTE ANI ZA 10 LET A TUDÍŽ NEMŮŽETE VĚDĚT CO SE MU HONÍ HLAVOU NEBO CO PROVEDE. ZA DALŠÍ NENÍ CHYBA JEN NA STRABĚ ŽENY ALE I MUŽE JAK SE ZACHOVÁ KDYŽ UŽ NASTANE PROBLÉM MĚLI BY HO ŘEŠIT OBA A NÉ ABY MUŽ VŽDYCKY UTÍKAL JAKO NĚJAKÝ ZBABĚLEC.A NEZ­NAMENÁ ŽE OTEC DÍTĚTE ZDRHNE A ŽE POVINNOSTI NEMÁ KDYŽ UŽ LEZL SE ŽENOU DO POSTELE TAK BY MĚL TAKY PONÉST NÁSLEDKY A DĚTI VĚTŠINOU TRPÍ KVŮLI MUŽŮM RESPEKTIVE OTCŮM

 • 18. 12. 2009 19:38

  Markéta (neregistrovaný) 93.99.45.---

  Rozumné by bylo se vůbec nedohadovat. Pokud povinný nechce splnit své morální povinnosti,když už je tak lehkomyslný,tak proč mu dávat šanci,aby se chudinka ještě mohl bránit. Sex chtěli oba, žena z větší části užívá antikoncepci,pokud jí vysadí,tak zřejmě,proto,že to chtějí oba. Vůbec bych se neptala co může budoucí maminka chtít. Naopak má dostat maximum.Dříve to byli příživníci,dnes jsou to chudinky. Soud vůbec nevychází z potřeb maminky,ale možností otce,což je nesmysl,prostě nelogické. Trestem pro tyto rádoby sexuální muže by bylo,aby sice svůj penis užívali k sexu,ale bez možnosti dalšího oplodnění jiné ženy,soudy by nebyly přeplněné žádostmi,které se vlečou a jsou jen formání,účel plní jen pro velmi malou část navrhovatelek. Má to být,jako sexuální deviace,takový lidi léčí v léčebnách,nepatří sem i takovýto muži?

 • 21. 12. 2009 16:19

  tatka (neregistrovaný) ---.bluetone.cz

  váš názor je bohužel značně úzkoprsý…né všichni muži jsou mimo rodinu dobrovolně. Ještě že existuje právo a pokud se matka rozhodne vychovávat dítě sama…bez špatného otce, je to její zodpovědnost. Na dítě přizpívají mají přizpívat stejně, ale proč má otec platit školu když nemůže ovlivnit do jaké školy dítě půjde, proč má platit úlety matky, která je nezaměstńaná a jezdí autem na pracovní úřad? atd.????? není to tak jednoduché.....dítě patří k matce z mnoha důvodů, výchova dítěte je další věc a financování potřeb dítěte je jen zlomek toho, co dítě opravdu potřebuje. I muži mají svá práva a né všichni musí být po zásluze potrestáni za svůj nestoudný penis.

 • 19. 11. 2018 19:42

  Jan (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Ne každý muž je špatný , podivejte se i na druhou stránku ženský dokáží být i d...y které odešli sami jen protože se jim líbil jiný a vůbec je nezajímá že čeká dítě s jiným. Takže tyhle zákony ať si s prominutím strčí do p....e znám plno maminek který ze živí jen tím že tahají peníze z otců aniž by chodili do práce. Vůbec je nezajímá z čeho má ten otec žít zda má hypotéku dluhy a tak.

 • 11. 12. 2018 17:50

  Memory (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Přesně. Sám jsem dopadl tak, že matka mé dcery mě vyhodila když byl malé sotva měsíc a už záhy po otěhotnění byla jiný člověk kterou sem vůbec nezajímal. Hlavně ještě předtim než mě vyhodila, už dávno měla spočítáno kolik bude dostávat. A to že jsem byl jen spermobanka soudkyni nezajímalo. Tahle eskapáda mě stojí přes deset tisíc měsícně (4ka za benzin za malou a pres sest tisic vyzivovani ex a alimenty). Takze at si sve pseudonazory o strkani penisu lide strci nekam.... ja jsem normalni chlap a mam bohuzel dite s p..ou... :(

 • 10. 6. 2010 18:13

  forest (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  …a co s ženami, které opustí rodinu? Předpokládám, milá feministko, že těmto „chudinkám“ by mělo být jednoznačně odpuštěno, měly by být jasně pochopeny a pokud možno, by měly být i několik let bývalým partnerem živeny, že ano?
  Této do nebe volající nestoudnosti jsou totiž schopni nejen nekteří muži, ale i ženy, milá dámo. Je to jen o lidech. Vím o čem hovořím.. Manželka mě odešla za jiným mužem, zůstaly po ní jen dluhy, exekuce na byt a dvě děti, na které také jaksi zapoměla. Soudkyně ji stanovila pro 15-ti letou dceru 900,– Kč a pro 19-ti letou 1200,–Kč. Naprosto směšně výživné! Dluhy, které způsobila se svým novým přítelem, ještě než nás rozvedli přirozeně platím já, neboť „chudinka“ je nezaměstnaná a dluhy vznikly přece za trvání manželství, ne? Výživné matka už třetí rok neplatí a soudy jsou na ní krátké. Přes toto všechno, této „matce“ není hanba požádat sociálku o platbu přídavku na děti na její jméno, i přesto, že se o ně ,ani se s nimy nestýká a soud požádat o stanovení výživného, které mám platit jí neboť by měla být zachována její stejná životní úroveň jako za manželství. Nemyslíte, že to přinejmenším svědčí o nehorázné ženské vychcanosti a drzosti? Nehodlám tu s vámi polemizovat o čemkoli, nemělo by to smysl, nicméně, myslím, že pokud by se měl někdo léčit, měla byste to být předevšemi VY!

 • 1. 11. 2010 10:52

  christine (neregistrovaný) ---.scnet.cz

  Neříkám že všichni jsou stejný.. jen by měli v zákonech ochránit jak otce tak i matky.. prostě tak jak chrání matky ajk jsou svobodný nebo vdaný... prostě rovnocennost ale taky s mírou.. chlap se může sbalit a odejít a je to v háji.. vemte si že já se rozešla s přítelem a po 5 měsících jsem zjistila že sjem v tom.. a současný přítel mi je oporou... a on si našel přítelkyni která jen do všeho zasahuje a ovlivnuje, protže se bojí aby její opřítel nemusel platit peníze mě a dítěti.. jen aby její dvě dcery co má s jiným měli dostatek peněz a komfortu

 • 8. 10. 2011 16:10

  annaben (neregistrovaný) 85.13.126.---

  PŘESNE JAK PÍŠE MARTINA!! MILEJ ZLATEJ. JEDNAK, KDYBYCHOM MĚLI ČEKAT NA TOHO PRÁVÉHO TAK JAKO POPULACE VYMŘEME..!! JEDNAK DO DOBY NEŽ SITUACE OPRAVDU NASTANE NENÍ NIKDE NAPSÁNO, JAK TO DOOPRAVDY BUDE FUNGOVAT.. ŽENA OTĚHOTNÍ A NEMÁ UŽ NA VÝBĚR, MUSÍ SE O DÍTĚ STARAT A OBĚTOVAT SE MU.. MUŽ? TEN NAPŘÍKLAD OTOČÍ O 180 STUPNŮ, AČ TO BYL ON, KDO DÍTĚ CHTĚL A ZDRHNE PO SVÝCH ZÁJMECH, PROTOŽE ZJISTÍ, ŽE SE PO NĚM CHCE ÚČAST NA PÉČI O DÍTĚ..

 • 18. 6. 2017 2:17

  Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To je zase pěkný pěkný blábol . Mluvíte tu o zodpovědnosti atd. Ale zapomínáte na velmi podstatně důležitou věc .
  A to je
  .... Možnost volby.. a tu muži nemají v momentě kdy je mu odepřeno právo rozhodnout alespoň z části. A je tu kámen úrazu . Jak je možné že v dnešní civilizované době nemohou mít možnost volby i muži ?? Jestli že žena rozhodne za oba , ať je z části zodpovědná za svoje činy ,protože v tomto momentě je za ne zodpovědná i za to že přivede dítě nechtěně z důvodu odepření možnosti volby muži na svět. Než odpovíte nějaké psychosomatické názory velmi hloupé ženy zhluboka se nadýchněte a počítejte do deseti. Jak to dopadá ?? Děti bez výchovy obou rodičů , a jestli jste trochu vzdělaná jistě víte jak takovéto děti dopadají.. převážně hraniční emočně nestabilní typy. Odmítavé jednoho z rodičů. Jediný co ženy umí je manipulovat děti proti otcum ,jelikož v ní převážně zůstává pocit zloby,křivdy,a nenávisti z důvodu vlastního rozhodnuti které aplikuje převážně na nebohe dítě. Než někoho opravujete musíte nejprve vědět. Hezký zbytek dne vám přeji. A pardon za háčky a čárky...interpunkce me nikdy moc nebavilo...

 • 31. 12. 2018 21:39

  Honza (neregistrovaný) ---.137.broadband3.iol.cz

  Tvl! Možnost rozhodovat máš - použij kondom, ať se hloupí a bezcitní nemnožíte.

 • 10. 1. 2010 22:09

  Véra (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  To je trochu drsné ne?On se ten s kým žena vleze do postele může tvářit jako archanděl gabiel!!!Já zjistila až po 4 letech, co je opravdu zač a máme dítě!!!!!!!To zní jako kdyby si za to snad mohla žena sama, přitom jsou chlapy takový šmejdi!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

 • 23. 1. 2010 7:25

  senior (neregistrovaný) 62.84.153.---

  taky to muže opačně,když si žena pojistí muže dítětem a pak se zní stane hrozná furie k nevydržení,když ptáčka lapají pěkně mu zpívají ,že ženy

 • 25. 1. 2010 15:28

  jerry (neregistrovaný) ---.net.upc.cz

  jo, to se taky stáva, ale bohužel tato žena si přiliš neuvědomuje, kam přivadí své dítě, že dítě by se mělo rodit do přijemného prostředí kdy to chtějí oba. Stějně takový vztah nevydrží a ta „furie“ jednou zůstane sama, teda pokud ten muž není nějaký trouba, a dítě bude stejně vyrůstat v neúplné rodině.

 • 17. 3. 2010 14:09

  izwaa (neregistrovaný) ---.125.broadband9.iol.cz

  Hej ty..nevím ja tě snad ani titulovat…Se svým přítelem jsem byla 7 let ,než jsme si pořídili rodinu,takže nemyslím,že jsem nepřemýšlela o tom,s kým do postele lezu!!!!Bohužel můj přítel nepochopil to,že dítě překope celý život a už nejsme jen my dva,ale my tři a hlavně malý,který mi řídí celý život..Stala se ze mě svobodná matka..Vychovávám syna,přišla jsem o páci a o studium vysoké školy a svůj život jsme dala malému…a co jeho táta?ten si může dál žít,jako svobodný a bez závazků a povinností…Tak bych se tu o placení peněz a přispíváním na SVÉ dítě asi ani nezabývala!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

 • 9. 6. 2011 14:24

  ollie (neregistrovaný) ---.7.broadband10.iol.cz

  Velice by mne zajimalo,zda člověk,který v této situaci radi,s kým bychom měli lézt do postele někdy tuto situaci zažil a musel se poprat se skutečnosti,která ač se předtím zdála v pořádku,tak tomu poté tak neni.Proto bych každému doporučila,až toto zažije,ať potom radí!!!!!!

 • 2. 7. 2011 17:29

  bnm (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  To, co navrhujete, není obecně použitelné! Přítelkyně chtěla dítě. Když se jí se mnou podařilo otěhotnět, tak prohlásila, že se mnou žít nebude a vyhodila mě. O rodinu zájem nemá, o dítě se chce starat sama. Můžete si myslet, že jsem podivné individuum a ona ubohá žena, která se ve mě zklamala, ale realita je trochu jiná. Některé ženy si své kroky dokáží velmi dobře promyslet (a hlavně propočítat).

 • 28. 3. 2010 15:19

  magdalena (neregistrovaný) ---.infos.cz

  To je otázka, jen by mě zajímal váš názor na otce, který se celé těhotenství o ženu nestará,když žena zařídí výbavičku a vše kolem miminka sama, když i po narození dítěte otec jen zájem o dítě předstírá kdekoli na veřejnosti, ale v soukromí jej ignoruje. Skončila jsem jako svobodná matka čeká mě a mého synáčka soud.Maličký je celý můj svět a ten člověk co se tedka nazývá otcem chce prosadit svá práva a hrozně se o malého stará.(ironie)co dělat v této situaci neví ani kolik má malý měsíců a chce jej vychovávat, když se ani sám chovat neumí. Když jsem s ním vlezla do postele byli jsme spolu 2 roky po 3.5 letech nás vztah stroskotal a já mám dle dohody dávat dítěti dítě, které vlastně nechce, ale jen tak naoko aby trápil mě a malého. K tomu muži mám naprostý odpor a udělám pro mého synka všechno, aby měl hezký a spokojený život ,s tím člověkem se tak ale nestane!!!

 • 19. 5. 2010 18:09

  pip69 (neregistrovaný) 77.104.246.---

  To samé si tady o vědšině z vás můžu myslet já. Jsem rozvedený a starámse sám o dvě děti. Na děti musí být dva a dostat se do ženský i když chce bývá někdy pěkná fuška. Z 50sáti ženských s kterými jsem kdy spal mám jen tyhle dvě děti-je to vše o vaší zodpovědnosti/vychca­nosti. Sm asi zaril do vosího hnízda :-))

 • 1. 8. 2010 23:58

  kikolka (neregistrovaný) ---.46.broadband14.iol.cz

  tady všichni řeší, kdo za to múže , že se dítě narodí??? Vždy za to můžou dva!!! Já se svým přítelem (a to jsem po rozvodu nechtěla znova absolvovat manželství, aspoň než si budu jistá) jsme se společně dohodli, že si pořídíme mimi…oba věk kolem třiceti!!! Tedy žádní nedozrálci… ale omyl… já si naivně myslela, že se přítel po narození jeho miminka změní a už nebude tak chladný a nepřístupný!!!! Možná to bylo dáno tím, že NIKDY předemnou neměl (ani na sex) žádnou přítelkyni. Každopádně se ke mně již během těhotenství choval jako k nějaké..... radši to nebudu ani popisovat… a dle jeho slov bylo mé těhotenské zvracení a to bohužel až do pátého měsíce(i s pobytem v nemocnici) …důvodem k mé nefunkčnosti v domácnosti… a to jsme před těhotenstvím koupili dům… (který musím sama splácet a opravovat a vlastně vše zůstalo na mých bedrech), který se musel do narození miminka hodně zrekonstruovat (a já jako těhotná si sama dělala zednické práce- hlavně obkládání, dlažby). Pravda ke konci těhotenství mi již docházeli síly (pracovala jsem ještě bokem,abych vůbec měla peníze na hypotéku). Dle jeho slov…schválně… tak co je to za chlapa? místo aby ženu a své dítě ochraňoval,denně mě deptal a vyhrožoval, že mi dítě po porodu zebere… jak se má bránit samotná ženská, která pobírá jen dávky pomoci v mateřství??? Po porodu malinko ubral, ale za měsíc se vrátil do svých zaběhlých kolejí…a kdo mi pomůže? Moji rodiče? sami nemají nic a platí hypotéku, já? … pokud barák prodám..s bídou zaplatím hypo a bydlela bych pod mostem…tak kde je nějaká spravedlnost??? On si užívá s kamarády a nezajímá ho, jak se uživím i s dítětem a jak utáhnu barák s hypo, který si pořídil semnou? Jen se zajímá, kdy si může odvézt dítě(aby se všude pochlubil) a tím že mi občas na malého přispěje směšnou částkou dva tisíce z jeho platu(přes 25čistého) bez závazků a jiných plateb si asi myslí, že vše je vyřešeno"!" Samozřejmě jsou i chlapi s jiným chováním, ale já asi …narazila! Tak kde je chyba? Kdo za to může, že se malý narodil.. a kdo dal dítěti do vínku super budoucnost? Byla jsem na to sama?

 • 19. 6. 2011 0:47

  Luky (neregistrovaný) ---.raabnet.net

  Zdravim, jak to tady čtu tak vidim že ani jeden z vás neumí být nezaujatý. Mimo chodem taky si tím momentálně procházím. A tak si myslím že nejhuř na tom bude stejně vždycky to dítě. Já platím na obě nejvíc co mužu i když mi řekla že jí nemusím dávat nic(ale řekla to radši jenom ustně nikdy to nenapsala) ale to je jedno. Stejně si jí vážím a obdivuju ji protože mi porodila dceru a nikdy bych si nedovolil neplatit a to i přes to že mi nedovoluje dceru vídat. Vždit´ každý si musí být vědom jestli to malé chce a nebo ne tak na co si tu všihni stěžujete ? Radši se zamyslete a začněte být trochu tolerantní vždyt´ to malé dítě za vaše rozhodnutí nemůže a na svět taky samo nechtělo, takže každý rodič by se měl snažit udělat pro to své dítě maximum. Naschle.

 • 14. 2. 2013 11:54

  Lenca (neregistrovaný) ---.82.broadband7.iol.cz

  Ahoj mi mame dite jedno,udelame pro mej cokoliv co mu na ocich vidime,ale ja chci 2 a pritel ne rika porat az si sezenu lepsi praci porat dokola,ale bydlime s jeho rodicema a oni se staraj o dve deti tak ze mi mame jednu mistnost a jednu malinkou pro maliho a oni dve velke mistnosti ze by se s toho dali udelat dalsi dve a ze by se snima melo neco delat protoze chcem dalsi o tom nechtej slit ze by se jim zmencila tak nic lehkeho cau

 • 31. 10. 2015 21:14

  Evina (neregistrovaný) ---.globalcom.cz

  Co rict na to, kdyz otec opustil rodinu, matku se dvema detmi ve veku 3 a 1 roku. Posleze ji vyhodil ze sveho bytu, kam si nastehoval o 14let mladsi milenku a za pomoci cele jeho rodiny ze sebe udelal chudaka, aby nemusel na sve deti platit vyzivne podle sveho platu. Za posledni rok mu prijem z 240tis cisteho klesl na pouhych 60tis:-(. A to ke syn znameho podnikatele. A matka po nem nechtela zadnou horentni sumu, ani ne to na co by deti meli narok z prijmu 240tis.

 • 23. 5. 2017 9:25

  Magdaléna (neregistrovaný) 46.167.230.---

  Přidám svůj názor, jak to čtu, že muži jsou svině a ať platěj, když si dítě udělají. Můj partner měl úlet s milenkou na několik týdnů a ona si ho pojistila dítětem. On hned jak se o těhotenství dozvěděl, odmítl ho a nabídl finance na potrat. Ona samozřejmě nesouhlasila a dítě si nechala. Teď mu vyhrožuje soudem. Nerada bych soudila svého muže, to se může stát, chápu, ale nechápu, proč by měl platit na dítě, o které nestál, které nechce a bylo to jen a jen rozhodnutí té ženské. Má muž nějaké právo se bránit v tomto ohledu? Přece jí to dítě nemůže vytrhnout z těla nebo ji zabít. Přerušení těhotenství je běžné a ano, byli na to dva, ale rozhodnutí je jen na té ženě. Když se tak rozhodla sama, ať se sama stará.

 • 16. 4. 2018 18:37

  kovi79 (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  dobry den měl bych dotaz mam s pritelkyni dvě děti 6 a 3,zijem spolu už dlouho před porodem ja jsem osvč a celou dobu deti i přítelkyně bydli semnou v jedne domacnosti a žijem stoho co ja vidělam a z mateřske ale ve společne domacnosti nemame přidavky protože mam vysoky plat tudyž naně nemame nárok jak je to v německu měl bych naně nárok nebo ne děkuji.

 • 12. 4. 2019 21:28

  Jan (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  My otcové se chceme starat o svoje děti.
  Nechceme aby děti byly nástrojem vydírání matek.
  Dnes v době rovnosti má být běžná střídavá péče která poskytne dítěti plný kontakt s oběma rodiči.
  Součastná situace, kdy matky soustavně vydírají otce o výživné a zárověn jim odpírají rovnocennou péči a kontakt je neůnosná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).