Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Chcete si koupit byt za erární peníze? Staňte se politikem od anonym - Ano, musí mít dobrou fyzičku. Ale fitko ...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 10. 7. 2009 12:00

    anonymní
    Ano, musí mít dobrou fyzičku. Ale fitko bazén nebo když si jdou začutat fotbálek jsou spíše rekreační záležitosti, na tu fyzičku je vhodnější opičí dráha nebo jak se to jmenovalo za socíku a museli ji absolvovat i záklaďáci. Kolega o kus dál má pravdu, těm pupkáčům asi dobrá fyzička nic neříká a stejně tam jsou. Ale bude to obdobné asi jako u Policie, kdy určitá místa mohou zastávat jedinci, kteří jinak neprošli fyzickými testy, protože v rámci dělby práce i v ozbrojených složkách je asi důležité, že machr na ekonomii nemusí udělat 100 kliků a může nosit brýle, protože ten, kdo udělá 100 kliků, může mít jinak v hlavě nasr*no, ale zase doběhne a zneškodní pachetele. Co se týče onemocnění, tak ozbrojené složky mají po letech výsluhu, tudíž jsou po propuštění zabezpečení. Pravda, nejsou to ty peníze, co brali během výkonu služby a pokud byli zvyklí se rozcapovat, tak jim asi stačit nebudou, na druhou stranu takové peníze jako činí výsluha mnohdy neberou ani jako normální plat lidi zaměstnaní mimo ozbrojené složky.
    Nejen já používám v práci počítač. Bohužel, nejsem nejmladší a tak zatímco mladší berou počítače i díky škole jako samozřejmost jako my starší řidičák, já jsem při nastolování výpočetní techniky možná před 15ti lety? žádné vzdělání neprodělal. Musel jsem se učit sám, ve svém volnu, a i když mne dnes počítače baví, nikdo mi v zaměstnání nedopřeje, abych surfoval třeba po internetu, kde najdu spoustu užitečných informací. Tady jde o to, že vojáci z pov. dělají v "pracovní době" převážně to, co je baví, a mají to ještě bohatě placené z našich daní. Beru a vážím si těch, co pomáhají při katastrofách, naopak neuznávám vměšování do cizích států. U vrcholového sportovce bych plně bral, aby si na sebe vydělal poctivou prací, a ve svém volnu se věnoval sportu. Dělá-li se to jinak, není to sport, ale honba za ekonomickými prospěchy a takové "sportovce" nemusím, zrovna tak jako ony vojáky na zahraničních misích. Vím ale, že nejen v naší zemi jsou vyzvdvihovány /nejen finančně/ profese, které pro nás nemají mnohdy žádný přínos a naopak odčerpávají porstředky, které by se daly použít smysluplněji. Ale všichni si navzájem nalháváme, že určité profese jsou veledůležité a nikdo se neodváží říci, že tady je potřeba ubrat a tady zase přidat. A samozřejmě, každý, kdo zastává nějakou neproduktivní, ale dobře ohodnocenou profesi, se bude bít za její veledůležitost a neprostradatelnost. A vzájmené kamarádčovství nedovolí některé zbytečné profese zrušit či finančně omezit. A to se netýká jen eráru, ale v mnoha soukromých firmách jsme svědky toho, jak pár zaměstnanců za pár korun drží firmu nad vodou, zatímco přátelé a rodinní příslušníci majitele firmu rozebírají zaživa v podobě luxusních aut, nákladných "služebních" cest, a jiným bezhlavým, zbytečným utrácením prostředků firmy na soukromou spotřebu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).