Hlavní navigace

ČEZ zveřejní své výsledky. Jaké se očekávají?

7. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

ČEZ zítra ráno před otevřením trhu zveřejní své výsledky za třetí kvartál letošního roku. Co očekávají ekonomové?

Hlavní události

Zítra ráno před otevřením trhu zveřejní své výsledky za Q3 ČEZ, Fortuna a Komerční banka

Společnosti Tatry Mountain Resorts a Snowhill nakonec dohodly s ČSTV na pronájmu lyžařského areálu Špindlerův Mlýn

Evropské akcie by dnes měly otevřít růstem

Z makroekonomických čísel dnes budou zveřejněny např. maloobchodních tržby v eurozóně nebo německá průmyslová produkce za září

Dnes budou zveřejněny čtvrtletní výsledky dalších amerických firem, např. Kraft Foods nebo mediální společnosti Time Warner, což je největší akcionář CME

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera rostly o 0,5–1 %, když se dařilo hlavně finančním a energetickým akciím. Prezidentské volby vyhrál demokrat Barack Obama. Investory bude nyní nejvíce zajímat, jak si staronový prezident poradí s tzv. rozpočtovým útesem; automatická fiskální restrikce by totiž mohla zadusit růst americké ekonomiky.

Asijské burzy v nočním obchodování vesměs posilovaly. Po oznámení lepších než očekávaných výsledků rostly akcie automobilky Nissan nebo americké mediální společnosti News Corp.

ČEZ

ČEZ zítra ráno před otevřením trhu zveřejní své výsledky za Q3 12. Čekáme výrazný růst čistého zisku, a to zejména kvůli položce finančních výnosů/nákladů. ČEZ by totiž měl zaúčtovat jednorázový zisk v Albánii z přecenění tarifů a očekáváme také zisk z přecenění podílu v maďarské společnosti MOL, zatím v loňském třetím čtvrtletí toto přecenění přineslo vysokou finanční ztrátu.

Pokud se naše odhady potvdí, tak by výsledky mohly přinést růst akcií ČEZ, zvlášť pokud by firma zvýšila svůj odhad celoročního zisku, který je podle našeho názoru i podle konsensu trhu příliš konzervativní.

Fortuna

Fortuna zítra ráno před otevřením trhu zveřejní své výsledky za Q1–3 12. Čekáme růst objemu přijatých sázek i hrubých výher, EBITDA by ale mohla meziročně poklesout, mimo jiné kvůli ztrátě z loterijního projektu (od začátku roku čekáme 4 mil. EUR). Připomeňme, že Fortuna neoznamuje úplné výsledky za Q3, zveřejněn tak nebude např. čistý zisk.

skoleni_13_10

Tatry Mountain Resorts

Podle dnešních Hospodářských novin se společnosti Tatry Mountain Resorts a Snowhill nakonec dohodly s ČSTV na pronájmu lyžařského areálu Špindlerův Mlýn a podepsaly smlouvu na 20 let s opcí na dalších 20 let. Roční nájem bude 43,8 mil. Kč a firmy musí za celou dobu do areálu investovat 800 mil. Kč. TMR bude mít na starosti manažerské řízení, Snowhill získá kontrolní funkci.

Zprávu vnímáme pro akcie TMR pozitivně, protože pro oslovení českých investorů je klíčové, aby firma provozovala nejznámnější český areál. Firmy se ovšem s ČSTV dohodly až po původním termínu, což zřejmě bude mít ten následek, že TMR příliš neovlivní nastavení cen pro letošní sezónu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).