Hlavní navigace

ČEZ získal obnovenou licenci na provoz prvního bloku dukovanské jaderné elektrárny

31. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: ČEZ
Společnost získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení na provoz prvního bloku jaderné elektrárny v Dukovanech.

Západoevropské akcie by měly otevřít v mírném poklesu.

Dnes se ve Spojených státech kromě pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti dočkáme i chicagského PMI. V Evropě bude pozornost upřena na spotřebitelské ceny za celou EMU a německé maloobchodní tržby a míru nezaměstnanosti.

Société Générale zvýšila doporučení na držet pro francouzskou společnost poskytující služby v těžebním průmyslu Bourbon.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera navázaly na svojí předchozí seanci a dále rozšířily svoje zisky. Index S&P 500 si polepšil o další 0,4 %. Podobně se dařilo i technologickému indexu Nasdaq a průmyslovému Dow Jones. Indexy se tak již dostaly nebo jsou velmi blízko svým letošním maximům. Včerejší statistiky o tvorbě pracovních míst v soukromém sektoru dopadly nepatrně lépe, nicméně stěžejní budou až páteční data, kdy budeme mít k dispozici statistiky za celý trh práce.

Nákupní nálada se částečně přelila i na některé asijské trhy. Vůbec nejvyšší si z dnešního obchodování odnáší australská burza, která si polepšila o 1,5 %. Regionální index MSCI Asia Pacific by si za březen mohl připsat zisky ve výši okolo 8 %, což by znamenalo nejlepší výkonnost od loňského října.

ČEZ

Společnost získala od Státního úřadu pro jadernou bezpečnost povolení na provoz prvního bloku jaderné elektrárny v Dukovanech. Licence byla udělena na dobu neurčitou, když platnost předchozí skončila ke konci minulého roku, která se však prodlužovala o tři měsíce.

Zprávu vnímáme neutrálně, prodloužení licence se očekávalo.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).