Hlavní navigace

ČEZ zahájil arbitráž proti Albánii. Mimosoudní vyrovnání je ale stále ve hře

17. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost ČEZ informovala o zahájení arbitráže. Ani to ale nevylučuje ze hry mimosoudní vyrovnání. Kolik firma požaduje?

 Hlavní události

Philip Morris ČR včera oznámil tržby a prodeje za Q1 13

ČEZ spustil mezinárodní arbitráž proti Albánii

Evropské burzy by dnes měly otevřít poklesem

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude v USA zveřejněna spotřebitelská důvěra michiganské univerzity; trh čeká mírný vzestup na 77,7 bodu

Analytici Société Générale včera doporučili k nákupu akcie německé ocelářské společnosti ThyssenKrupp

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy včera klesly zhruba o 0,5 %, když ztrácela většina sektorů kromě technologií. Oslabily např. akcie maloobchodních řetězce Wal-Mart, který předpověděl zisk pod očekáváním trhu. Překvapivě dobré čtvrtletní výsledky naopak pomohly k více než 10% růstu akciím technologické společnosti Cisco Systems.

Noční obchodování na asijských trzích již ve většině případů přineslo růst. Opět se dařílo japonským indexům, rostly také čínské nebo jihokorejské akcie. Akcie japonského výrobce sportovního oblečení Mizuno vyletěly dokonce o 19 % poté, co firma zvedla odhad čistého zisku na více než dvojnásobek.

Philip Morris ČR

Společnost Philip Morris ČR včera dopoledne oznámila tržby a prodeje za Q1 13. K velkému poklesu došlo v případě dodávek na český trh (10 % v prodejích a dokonce 12% v tržbách). Nižší dodávky na český a slovenský trh kompenzoval růst exportu do třetích zemí.

Pokles dodávek na český trh vnímáme jako negativní zprávu, velká část poklesu však byla způsobena předzásobením obchodníků před novoročním zdražením kvůli zvýšení spotřební daně i sazby DPH). Pololetní data společnosti, která již budou obsahovat i údaje o vývoji provozního a čistého zisku, by měla být zveřejněna 20. srpna.

Účto_tip_změny21

ČEZ

Společnost ČEZ včera informovala o spuštění mezinárodní arbitráže proti Albánii kvůli neochránění investice. Zahájení procesu však není překážkou v eventuelním mimosoudním vyrovnání.

Možnost arbitráže ČEZ avizoval už na začátku roku, a proto by tento krok neměl být překvapením. V dnešním tisku se spekuluje o tom, že by mohl ČEZ požadovat okolo 5 miliard korun, což odpovídá zhruba 9 Kč na akcii.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).