Hlavní navigace

ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 milionů

26. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Týdeník Euro včera informoval, že ČEZ požaduje po firmě Sokolovská uhelná částku v celkové výši téměř 700 mil. Kč za porušení závazku dodávek uhlí.

ČEZ požaduje po Sokolovské uhelné téměř 700 mil. Kč.

Vodafone napadl částku, za kterou chce ČTÚ prodloužit licence O2 na kmitočty.

Západoevropské akcie by dnes měly otevřít poklesem přibližně o půl procenta.

Z makroekonomických ukazatelů budou dnes zajímavé objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA.

Analytici Société Générale dnes doporučili koupit akcie francouzského provozovatele lyžařských areálů Compagnie des Alpes.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy byly včera kvůli svátku zavřené, stejně jako např. německé nebo britské burzy. Noční obchodování na asijských trzích přineslo pokračování růstu čínských indexů. Hongkongské akcie se tak dostaly na sedmileté maximum. Japonským indexům pak k menším ziskům opět pomohlo další oslabení jenu. Akcie v Jižní Koreji naopak po včerejším svátku mírně oslabily

ČEZ

Týdeník Euro včera informoval, že ČEZ požaduje po firmě Sokolovská uhelná částku v celkové výši téměř 700 mil. Kč za porušení závazku dodávek uhlí, škodu z vynuceného hrazení nákladů na dopravu uhlí a za bezdůvodné obohacení.

Nedovedeme posoudit oprávněnost nároků ČEZ. V případě úspěchu u soudu bychom čekali jen mírně pozitivní reakci ceny akcií, protože celková požadovaná částka odpovídá přibližně 0,2 % současné hodnoty společnosti ČEZ.

dane_z_prijmu

O2 Czech Republic

Hospodářské noviny informují, že mobilní operátor Vodafone napadl částku, za kterou chce ČTÚ prodloužit licence O2 na kmitočty pro mobilní sítě. Celkem 325 mil. Kč je podle Vodafone málo a je údajně připraven nabídnout výrazně více.

Pokud by bylo O2 nuceno za prodloužení licencí utratit více, byla by to pro akcie mírně negativní zpráva. V současné době ale cena akcií O2 reaguje hlavně na blížící se rozdělení firmy.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).