Hlavní navigace

ČEZ oznámil za 2Q15 č. zisk podstatně nad odhady, nižší výhled na EBITDA

11. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za 2Q15. Sice snížil svůj cíl na celoroční EBITDA, nicméně důležitější je, že výhled na č. zisk je beze změn. ČEZ vnímáme jako dividendový titul a právě z tohoto zisku se vyplácí dividenda.

ČEZ dnes ráno oznámil výsledky za 2Q15. Samotná čísla jsou výrazně lepší na č. zisku (+15,3 %) ve srovnání s očekáváním. ČEZ sice nížil svůj cíl na celoroční EBITDA, nicméně důležitější je, že výhled na č. zisk je beze změn. ČEZ vnímáme jako dividendový titul a právě z č. zisku se vyplácí dividenda.

Tržby jsou za 2Q15 49,9 mld. Kč (+2,8 % r/r) a překonaly odhady o +5,2 %. Co se týká provozních nákladů, tak jsou vyšší než naše očekávání, hlavně nakupované energie. EBITDA je 16,5 mld. Kč mírně pod (-2,9 %) pod tržním očekáváním. Zato č. zisk 7,9 mld. Kč odhady překonal o vysokých 15,3 %.

Vedení ČEZu snížilo cíl na celoroční EBITDA 2 mld. Kč na 68 mld. Kč. Cíl pro č. zisk je beze změn na 27 mld. Kč. Důvodem snížení cíle EBITDA je odložení spuštění elektrárny Ledvice a delší odstávka jaderné elektrárny Temelín. Důležité ale je, že to jsou skutečnosti, které neočekáváme, že by se měly opakovat. Ještě důležitější je, že výhled na č.zisk je zachován. Z čistého zisku se vyplácí dividenda (60–80 %). A protože vnímáme ČEZ jako dividendový titul, je pro nás rozhodující právě č. zisk, který naznačuje dividendu 30–40 Kč na jednu akcii. My počítáme s horní hranicí, tzn. 40 Kč na akcii, tzn. výnos 6,9 %.

Reportovaná EBITDA za 1H15 je 52 % celoročního upraveného cíle a č. zisk 58 % celoročního cíle.

Samotná čísla hodnotíme pozitivně. Snížení cíle na EBITDA je negativní, ale je to z našeho pohledu kvůli jednorázovým událostem. Důležité je, že cíl pro č.zisk se nemění, což naznačuje vysokou dividendu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).