Hlavní navigace

ČEZ navrhne dividendu v první půli května

Josef Němý

Na kolik odhadují analytici výši dividendy z loňského zisku?

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Hlavní události

ČEZ navrhne dividendu v první polovině května.
O2 oznámilo změnu ve vedení, blíží se rozdělení firmy.
Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
Z makroekonomických ukazatelů bude dnes pozornost upřena na německý index sentimentu ZEW, který by měl korigovat své předchozí výrazné zlepšení.
Výsledková sezóna dnes v USA pokračuje čtvrtletními čísly chemičky EI du Pont nebo internetové firmy Yahoo.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera v souladu s vývojem evropských burz přidaly zhruba 1 %. Nové impulsy přineslo hlavně pokračování výsledkové sezóny; mírně rostou např. akcie banky Morgan Stanley, dokonce o 12,5 % vyletěly díky výsledkům nad odhady akcie výrobce hraček Hasbro. Nejvíce se včera dařilo technologických akciím, večer po skončení obchodování navíc překonaly očekávání také výsledky hospodaření počítačové firmy IBM.
Noční obchodování na asijských trzích také přineslo růst. Ten byl dnes nejvýraznější v Hong Kongu, velmi dobře se díky oslabení jenu dařilo také japonským indexům. Lehce naopak oslabila jihokorejská nebo indická burza.

ČEZ

Mluvčí společnosti ČEZ Barbora Půlpánová řekla agentuře Bloomberg, že firma by měla navrhnout dividendu v první polovině května.
V posledních dvou letech ČEZ oznámil návrh dividendy již 22. dubna, rozhodný den byl na konci června nebo na začátku července. Zpráva by se neměla projevit na ceně akcií. Výši dividendy z loňského zisku odhadujeme na 35 Kč na akcii, z našeho pohledu ale není vyloučeno ani zachování předchozí úrovně 40 Kč na akcii.

O2 Czech Republic

Společnost včera oznámila, že na pozici Chief Discovery Officer byla jmenována Jana Studničková, dosavadní ředitelka marketingu v O2 Slovakia. Na starosti bude mít např. marketingovou komunikaci a značku O2, sponzoring nebo Nadaci O2.
Tato zpráva nebude mít vliv na cenu akcií O2, které nyní ovlivňuje hlavně blížící se rozdělení firmy. To by měla 28. dubna schválit valná hromada. Připomeňme, že o rozdělení firmy mohou akcionáři hlasovat buď na valné hromadě, nebo korespondenčně (s doručením hlasovacích lístků nejpozději 22. dubna).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).