Hlavní navigace

ČEZ dneska možná podepíše důležitou smlouvu

19. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle Hospodářských novin by měl dnes ČEZ podepsat smlouvu s Czech Coal o dodávkách uhlí na desítky let z dolu Vršany pro elektrárnu Počerady.

ČEZ

Smlouvu by dnes údajně mělo schválit představenstvo a dozorčí rada ČEZ, stejně jako prodej elektrárny Chvaletice.

Pokud skutečně k podpisu smlouvy dojde, tak bychom to vnímali jako pozitivní zprávu pro akcie ČEZ. Jednak by si firma zajistila dlouhodobé zásobování důležité elektrárny Počerady a navíc by mohl ČEZ překonat svůj cíl zisku pro letošní rok. Během únorové prezentace výsledků za rok 2012 totiž šéf ČEZ Daniel Beneš řekl, že dohoda s Czech Coal by měla pozitivní dopad na letošní čísla.

Mluvčí bulharského generálního prokurátora včera řekl, že výsledky vyšetřování ČEZ budou oznámeny 22. března, ačkoliv sám prokurátor již v neděli požádal tamního regulátora, aby kvůli údajnému porušování pravidel při sestavování faktur odebral ČEZu licenci na distribuci elektřiny.

Zprávy z Bulharska jsou občas poměrně zmatené, což zřejmě souvisí s politickými tlaky na regulátora. Vývoj v této zemi není pro podnikání ČEZ příznivý, z po

legislativni_zmeny_21

Hlavní události

  • ČEZ by měl dnes údajně podepsat dlouhodobou smlouvu s Czech Coal o dodávkách uhlí pro elektrárnu Počerady
  • Bulharská prokuratura oznámí výsledky vyšetřování ČEZ 22. března
  • Evropské akcie by dnes měly otevřít mírným poklesem
  • Z makroekonomických údajů dnes bude zveřejněn německý ZEW index hospodářského sentimentu, v USA pak započaté stavby a počet stavebních povolení za únor

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera podobně jako evropské burzy negativně reagovaly na překvapivé zdanění depozit v kyperských bankách. Nejvíce tak oslabily finanční tituly, v nejmenších ztrátách byly technologie.

Noční obchodování na asijských trzích již vesměs přineslo růst, když na rozdíl od ostatních kontinentů v Asii posilovaly banky. Vítězem dne byly japonské indexy, které opět táhly vzhůru akcie vývozců těžící z dalšího oslabení jenu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).