Hlavní navigace

ČEZ bojuje o svůj zisk. Podle analytiků ale firma trend zvrátit nedokáže

8. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČEZ se snaží rozšířit služby do více oborů. Šanci na úspěch má kvůli široké zákaznické základně. Podle ekonomů se ale firmě trend klesajícího zisku zastavit nepodaří.

Hlavní události

ČEZ spustí činnost mobilního operátora na podzim a do budoucna by mohl přidat i pojišťovnictví nebo spotřebitelské úvěry

Evropské burzy by měly otevřít růstem

Dnes budou z makroekonomických čísel nejdůležitější pravidelné týdenní údaje z amerického trhu práce; analytici čekají mírný růst žádostí o podporu na 336 tisíc

Výsledková sezóna dnes v Evropě pokračuje čtvrtletními čísly Deutsche Telekom, KBC, Commerzbank, Rio Tinto nebo Adidas

Analytici Société Générale včera mimo jiné zvýšili doporučení pro akcie italské banky Unicredit z „prodat“ na „držet“

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera ztratily zhruba 0,5 % a index S&P 500 tak po dosažení historického rekordu klesl již třetí den v řadě. Po zveřejnění čtvrtletních výsledků nakonec oslabily akcie mediálních společností Time Warner a Walt Disney, přestože zisk obou firem překonal očekávání analytiků.

Noční obchodování na asijských trzích bylo smíšené. Největší ztráty si kvůli posílení jenu opět připsaly japonské indexy, mírných zisků ale dosáhly čínské akcie poté, co tamní vývozy za červenec překonaly odhady.

skoleni_4_3

ČEZ

Generální ředitel firmy ČEZ Prodej Pavel Hlavinka řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny, že činnost mobilního operátora ČEZ spustí na podzim. Jeho úkolem ve skupině ČEZ tak nyní bude sladit prodej elektřiny, plynu a mobilního volání. Do budoucna by ČEZ podle Hlavinky mohl přidat i pojišťovnictví nebo spotřebitelské úvěry.

ČEZ se snaží rozšířit své služby do více oborů a šanci na úspěch mu dává hlavně velký počet zákazníků v ČR (2,5 milionu v elektřině a 400 tisíc na trhu s plynem). Podle našeho názoru však oborová diverzifikace nedokáže zvrátit trend klesajícího zisku, za čímž stojí hlavně očekávaný postupný pokles průměrných prodejních cen elektřiny. Zpráva by se na ceně akcií neměla výrazně projevit.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).