Hlavní navigace

CETV: Největší český pivovar se vrací k TV Nova

18. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Největší český pivovar Pilsner Urquell se po několika měsících konečně dohodl s TV Nova na cenách reklamy. Nové ceny budou údajně o 10–15% vyšší než v loňském roce.

Na začátku roku TV Nova přišla se zvýšením cen o 20–30% a převážná většina inzerentů od TV Nova odešla ke konkurenci nebo opustila trh televizní reklamy úplně. Zdá se, že TV Nova začíná slevovat ze svých požadavků a s Pilsner Urquell se dohodla na kompromisu (zvýšení ceny je údajně jen o 10–15%) a inzerenti by se mohli začít pomalu vracet, což by byla pozitivní zpráva.

Ranní komentář: Dnes začíná dvoudenní zasedání FOMC

Včera americké akciové indexy rostly (S&P 500 +0,76 %, Nasdaq +0,83 %), když index nálady v odvětví stavitelů domů dosáhl nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Dnes začíná dvoudenní zasedání FOMC; trh budou zajímat především jakékoli náznaky možného omezení kvantitativního uvolňování a také nová predikce americké ekonomiky. Na výsledky zasedání si ale budeme muset počkat do zítřka. V 14:30 se zveřejňuje květnový index spotřebitelských cen (oč. +0,2 % m/m, +1,4 % r/r), který by dle očekávání měl potvrdit, že inflace v současnosti problém v USA nepředstavuje, a také květnová data z nemovitostního trhu. Konkrétně započaté stavby domů a počet vydaných stavebních povolení – podle konsensu by neměl být narušen pozvolný pozitivní trend. Asijské akciové indexy mírně klesaly (Nikkei 225 –0,20 %, Hang Seng –0,36 %). V rámci indexu Nikkei 225 se nejvíce dařilo sektoru ropa a plyn a naopak nejvíce ztrácel zdravotnický sektor. V 11h vychází červnový index ZEW – očekává se mírné meziměsíční zlepšení. Evropské akciové indexy zahájily obchodování mírným poklesem. Naopak index pražské burzy lehce roste. Akcie ČEZu se snaží udržet nad hranicí 500 Kč za akcii navzdory blížícímu se poslednímu obchodnímu dni (20.6.) s nárokem na hrubou dividendu z loňského zisku ve výši 40 Kč na akcii. 

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).