Hlavní navigace

Názor k článku Česko: Počet milionářů vzrostl na 13 tisíc od JYXO - Většina milionářů u nás jsou jen zloději, co...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 6. 2006 9:02

    JYXO (neregistrovaný)
    Většina milionářů u nás jsou jen zloději, co si nakradli ještě za komančů. A pak mohli pokračovat v úspěšném porevolučním rozkrádání republiky. Podívejme se na s. Macka a knižní velkoobchod. A takových "úspěšných" je ... Růst ekonomiky není o tom, že něco koupím za 100 tisíc a za měsíc to prodám za 100 miliónů. I když tento nepřiměřený zisk z ničeho modrototalitní zákony podporují ... Milionáři jsou většinou lidé nepříliš společensky důležití. Naopak, ti, co něco dokázali, žijí mnohy někde v ústraní. Myslím třeba lidi ze seriálu ČT České hlavy, kde si až myslím, že všechno pokrokové se vytváří právě a jen v Čechách. Nebo třeba lékaři z Motola, kteří berou děti hrobníkům z lopaty. Mohli by dělat třeba někde u zahraniční společnosti distributory léků či medicínských zařízení za mnohem víc peněz. A pak se najde nějaký sobec, který nechce platit daně a raději si koupí mercedesa, hlavně když v Motole nemají ani klimatizaci. Ležet tam v těhle dnech v "prosluněných" pokojích je fakt super. Ta klimatizace se nepořídí z plateb zdravotních pojišťoven, ta je možná jedině ze státní dotace (pochybuji, že by nějaký soukromý subjekt něco dotoval). A dotace - ta jde z daní... Bohatí, zamyslete se nad sebou! Dnes se vás to možná netýká, za týden tam někdo z vašich blízkých může být!
    Na druhou stranu by čtenáře jistě zajímalo, o kolik se propadá životní úroveň tzn. střední vrstvy. Za komančů ho*no, nyní hov*a dvě ...
    Vůbec nejhorší v rámci celého světa je pohled na hladovějící děti někde v Africe. Na jedné straně jedni nevědí, co roupama dělat, se vším se šeredí a na druhou stranu tam lidi nemají do huby a umírají na nemoci, které u nás byly dávno vymýceny.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).