Hlavní navigace

Česká koruna na začátku týdne beze změny. Proč?

2. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodování na trhu s korunou vůči euru bylo na začátku týdne poklidné. Koruna začínala týden na úrovni lehce nad 27,50 CZK/EUR, zde se obchoduje i v odpoledních hodinách.

Okolním regionálním měnám se však nedařilo, když polský zlotý si připisoval ztráty okolo 0,2 % a maďarský forint dokonce 0,6 %.

Dnes byly v regionu zveřejněny průmyslové PMI indexy za únor, které se zhoršily v České republice a v Polsku. Naopak zlepšení nálady mezi průmyslníky nastalo v Maďarsku. Nejlepší nálada stále ovšem panuje na českém území (55,6 bodu), o něco horší je v Polsku (55,1 bodu) a nejhorší je v Maďarsku (54,9 bodu). Ve všech zemích se však nachází dostatečně v pásmu expanze a naznačuje pokračující oživení v průmyslovém sektoru (v ČR o necelých 5 % meziročně).

skoleni_8_6

Zítra se v regionu žádných údajů nedočkáme, obchodování na trhu s korunou vůči euru se tak patrně příliš od toho dnešního lišit nebude.

Česká swapová výnosová křivka se dnes stejně jako její eurový protějšek nezměnila. Zveřejnění českého státního rozpočtu za únor žádný dopad na dluhopisový trh nemělo (ačkoliv se prozatím státní rozpočet letos vyvíjí podstatně hůře než ve stejném období loňského roku – důvodem jsou však především jednorázové faktory, které zvýšily příjmy na začátku loňského roku a zkreslují tak meziroční srovnání).

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).